ارتقای سرانه‌های آموزشی استان البرز
ارتقای سرانه‌های آموزشی استان البرز

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: طی تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش، ارتقا سرانه فضاهای آموزشی البرز تسریع می شود.

به گزارش اقتصاد بر خط ، شهبازی در بازدید از دبستان فاطمه الزهرا (س) که  با حضور وزیر آموزش و پرورش انجام شد، با اشاره به تفاهم نامه ای که طی روزهای آینده با وزیر آموزش و پرورش منعقد می شود، افزود: سرانه فضاهای آموزشی در البرز  استاندارد نیست و حتی از متوسط کشوری نیز پایین تر است.

وی ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه ای که تنظیم شده، هر میزان اعتباری وزارت آموزش و پرورش برای تقویت زیرساخت های آموزشی این استان داشته باشد، البرز به میزان ۲ برابر آن را تامین خواهد کرد.

شهبازی گفت: از این اعتبارات در جهت نوسازی، تجهیز، بازسازی و هوشمند سازی مدارس البرز بهره برداری می شود. 

وی افزود: ضعف در سرانه های البرز عوامل مختلفی دارد که خدمات دهی البرز به مهاجران و دانش آموزانی که از سراسر کشور این استان را برای سکونت انتخاب کرده اند، از جمله این موارد است.

استاندار البرز اضافه کرد: در نظام بودجه ریزی سال ۹۸ البرز به طور حتم نگاه ویژه ای به توسعه زیرساخت های آموزش و پرورش البرز صورت می گیرد.


البرز در کنکور امسال درخشیده

وی با اشاره به اینکه البرز در کنکور امسال درخشیده و ۱۰ پله ارتقا یافته، گفت: طی گفتگویی که با وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت این وزارتخانه باید با توجه به اینکه البرز در سطح ملی خدمات ارائه می دهد، توجه بیشتری به این استان داشته باشند.

شهبازی افزود: بجهت اهمیت جایگاه آموزش و پرورش طرح توسعه دانشگاه فرهنگیان البرز در دستور کار است برای این منظور زمینی در اختیار دانشگاه قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: ارتقا شاخص های کمی و کیفی آموزش و پرورش نیز از جمله موضوعات مطروحه با وزیر آموزش و پرورش در نشست امروز بود.

استاندار البرز گفت: در اولین فرصت شورای آموزش و پرورش استان البرز با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار می شود.

وی افزود: در نشستی تخصصی مشکلات و موانع استان به صورت گزارشی مفصل با وزیر آموزش و پرورش مطرح خواهد شد.

منبع: پایگاه اطلاع استانداری البرز