استاندار البرز: وارد پیک جدید کرونا نشده‌ایم/آغاز سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور
استاندار البرز: وارد پیک جدید کرونا نشده‌ایم/آغاز سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: بیماری کرونا در البرز تحت مدیریت است و تاکنون وارد بحران، وضعیت قرمز و پیک جدید بیماری نشده‌ایم.

به گزارش اقتصادبرخط، عزیزاله شهبازی روز شنبه ۳۱ خرداد در حاشیه بیست و ششمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رئیس جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: کرونا در البرز همچنان تحت مدیریت و کنترل است و این استان وارد بحران و وضعیت قرمز نشده است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه در این نشست کمیته‌های مربوطه گزارش‌های خود را به رئیس جمهور محترم ارائه دادند، ادامه داد: طبق بیانات رئیس جمهور محترم مقرر شد که مبنای اعلام وضعیت قرمز یک استان نیست، بلکه براساس شرایط یک منطقه یا شهرستان به عنوان منطقه قرمز اعلام خواهد شد.

شهبازی گفت: بر این اساس هر استانی که شهرستان‌هایش دچار مشکل می‌شوند، باید بلافاصله ستاد استانی پیش‌بینی‌ها و محدودیت‌های لازم را تدوین و به کمیته امنیتی، اجتماعی و بهداشت و درمان بفرستند تا محدودیت‌های لازم پس از تأیید رئیس جمهور در مناطق مورد نظر اجرا شود.

وی افزود: مصوب شد که پس از بررسی‌های لازم مصوبه الزام ماسک در اجتماعات سربسته در جلسات آینده در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بررسی قرار گیرد، ضمن اینکه اجرای این طرح نیز باید به شرط این باشد که ماسک به وفور و ارزان‌قیمت در اختیار مردم قرار داشته باشد.

استاندار البرز اضافه کرد: دستورالعمل رعایت پروتکل های بهداشتی در زندان ها نیز از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شده و روند اجرای آن نیز از طریق همین وزارتخانه نظارت و بررسی می شود.

وی گفت: براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، سال تحصیلی دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریور ۹۹، در دو بخش فضای مجازی و حقیقی آغاز خواهد شد.

شهبازی افزود: سال تحصیلی ۹۹ مدارس و آموزش و پرورش نیز از ۱۵ شهریور آغاز می‌شود که البته به آموزش و پرورش اجازه داده شده به تناسب منطقه و نیاز خود از ابتدای شهریور مدارس را در دو نوبت بازگشایی کرده و تعطیلی پنج‌شنبه‌ها نیز حذف خواهد شد.

استاندار البرز با اشاره به تاکید ویژه رئیس جمهور مبنی بر ضرورت اطلاع رسانی دقیق و آگاهی بخشی به مردم در خصوص بیماری کرونا، گفت: باید اضطراب و نگرانی در جامعه جای خود را به اقدامات حساب شده در شرایط پساکرونا بدهد.