افزایش مصرف فرآورده های خام دامی تهرانی ها
افزایش مصرف فرآورده های خام دامی تهرانی ها

مدیر کل دامپزشکی استان تهران گفت: بیش از 25 درصد فرآورده‌های خام دامی تولیدی کشور در استان تهران مصرف و روزانه بیش از 1300 تن مرغ در میدان بهمن تخلیه می‌شود.

به گزارش اقتصاد بر خط ،ولی‌الله واعظی امروز اعلام کرد: هفت هزار مرکز بزرگ عرضه مواد غذایی در کشور فعالیت می کند که ۶ هزار و ۱۰۰ واحد در شهر تهران مستقر است که این تمرکز بالا، ۲ وظیفه تامین امنیت غذایی و ارتقای بهداشت عمومی از راه مبارزه با بیماری های دامی در روستاها و دامداری های صنعتی و روستایی را برای دامپزشکی استان تهران به وجود آورده است.


وی از تقسیم شبکه دامپزشکی شهر تهران به منظور تشدید نظارت ها در چهار منطقه غرب، شرق، شمال و جنوب خبر داد و ادامه داد: وظیفه دیگر دامپزشکی تهران نظارت بر مراکز متعدد عرضه مواد غذایی و کشتارگاه ‌هاست.


به گفته وی، چهار اداره دامپزشکی در سطح معاونت مدیرکل به شکل مستقل و زیر نظر شبکه شهر تهران فعالیت می ‌کنند تا وظیفه اصلی خود در بحث نظارت‌‌های شهری، امنیت غذایی و نظارت بر مواد غذایی را به خوبی انجام دهند.


واعظی گفت: اکنون اداره شرق تهران تجهیز و نیروهای آن مستقر شده است. ساختمان اداره شمال تهران تا نیمه دوم اردیبهشت ماه نهایی و از شهرداری تحویل گرفته می‌شود. اداره غرب تهران نیز در همان مکان قبلی شبکه دامپزشکی تهران است و اداره جنوب تهران تا پایان اردیبهشت ماه راه‌اندازی می‌شود.


** جذب نیرو برای اداره های دامپزشکی


مدیرکل دامپزشکی استان تهران درباره تامین نیروهای مستقر در این اداره ها توضیح کرد: پارسال نزدیک به ۳۰ نفر از نیروهای دامپزشکی استان را از وضعیت قرارداد موقت و شرکتی به استخدامی تبدیل کردیم و مجوز جذب ۵۰ نفر دیگر را گرفتیم و آن را در اعتبارات سال ۹۸ گنجاندیم که از این طریق نیروها را تامین کنیم.
وی افزود: در وضعیت فعلی نیروهای ستادی را در جایی که احساس کردیم مازاد است، فراخوان کرده ایم تا به شبکه تهران تزریق کنیم و در این زمینه هیچ مشکلی نداریم.


مدیر کل دامپزشکی استان تهران افزود: با هدف تسهیل در کار، ارتباط بیشتر و نظارت‌های مستمر بر وضعیت عرضه مواد غذایی و همچنین درمانگاه‌های دامپزشکی در شهر تهران، خدمات بهداشتی درمانی نیز در همین اداره های مستقر در چهار منطقه انجام می شود.

  • منبع خبر : ایرنا