انفجار و ریزش کوه صبح امروز تونل البرز
انفجار و ریزش کوه صبح امروز تونل البرز

رئیس جمعیت هلال احمر چالوس با بیان اینکه 3 نفر در حادثه انفجار تونل البزر آزاد راه تهران شمال کشته شدند، گفت : هشت نفر دیگر از کارگران محبوس در حادثه انفجار و ریزش تونل در حال ساخت از محل حادثه خارج شدند.

به گزارش اقتصاد بر خط ،در جریان انفجار و ریزش کوه صبح امروز تونل البرز آزاد راه تهران – شمال ۱۱ نفر از کارگران مشغول به کار بودند.
امیرحسین عسگرزاده روز سه شنبه افزود: از تعداد ۸ مصدوم این حادثه ۳ نفر با بالگرد به بیمارستان های تهران والبرز و ۳ مصدوم دیگر هم توسط آمبولانس های هلال احمر به بیمارستان شهر چالوس منتقل شدند.


وی گفت : ۲ مصدوم دیگر این حادثه نیز با توجه به سوختگی کم به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.
عسگرزاده ادامه داد: این انفجار که در ساعت ۹ صبح در دهانه شمالی تونل در حال احداث البرز از قطعه ۲ آزاد راه تهران -شمال در محدوده پل زنگوله اتفاق افتاد داد براساس اعلام نظر کارشناسان به دلیل تراکم گاز متان در داخل تونل بوده است.


در این عملیات پنج تیم با تمام تجهیزات امداد و نجات به همراه ۵ آمبولانس این جمعیت از پایگاه شهرستان بلافاصله برای کمک به محل اعزام شده بودند.
تونل البرز در قطعه ۲ آزاد راه در حال احداث تهران – شمال به طول شش هزار و ۴۰۰ متر از قسمت دره سرهنگ حوزه البرز آغاز شده و در پل زنگوله مازندران خارج می شود.

  • منبع خبر : ایرنا