بازسازی و بازیابی اولیه شبکه‌های برق مناطق سیل‌زده
بازسازی و بازیابی اولیه شبکه‌های برق مناطق سیل‌زده

معاون شرکت توانیر گفت: بعد از سیل اخیر در کوتاه‌ترین زمان ممکن بازسازی و بازیابی اولیه شبکه‌های برق مناطق سیل‌زده استان انجام شد.

به گزارش اقتصاد بر خط ، غلامعلی رخشانی‌مهر در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه بازسازی شبکه برق پلدختر و معمولان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز هم جلسه‌ای برای مبادله تفاهم‌نامه‌ای جهت بازسازی اساسی شبکه‌های برق شهرهای پلدختر و معمولان برگزار شد.


وی خاطرنشان کرد: بخش اول اقدامات بازسازی تا پایان پیک سال جاری و حداکثر انتهای سال انجام می‌شود.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر ادامه داد: همچنین بخش دوم به بازسازی اصولی و جابجایی شبکه برمی‌گردد و باید این کار به گونه‌ای باشد که در معرض سیل‌های احتمالی قرار نگرفته و با هر حادثه‌ای قطع نشوند.وی با بیان اینکه بخش دوم تا پایان سال آینده به اتمام خواهد رسید به بحث خاموشی‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: با مدیریت مصرف و رعایت آن توسط دستگاه‌های اجرایی، بخش صنعت و کشاورزی مطمئناً تابستان خوب و بدون خاموشی را پشت سر خواهیم گذاشت.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر نیز گفت: بازسازی اساسی و برگشت شبکه برق به حالت اولیه مناطق سیل زده هدف ماست.

غلامعلی رخشانی‌مهر در مراسم امضای تفاهم‌نامه بازسازی شبکه‌های توزیع برق پلدختر و معمولان اظهار کرد: تقریباً تمامی کشور دستخوش حوادث می‌شود و مهم‌ترین مشخصه شرکت توانیر پای کار آمدن تمامی استان‌ها در موضوع حوادث است.


وی افزود: این شرکت عزم جدی برای بازسازی اساسی شبکه برق مناطق سیل زده دارد و اقدامات اولیه طی همان ساعات ابتدایی انجام شده است. بازسازی اساسی و برگشت شبکه به قبل سیل و پیک سال جاری از اهداف ماست تا اگر حادثه‌ای اتفاق افتاد مردم متضرر نشوند.رخشانی‌مهر با بیان اینکه قصد داریم این پروژه‌ها را طی سال آتی به سرانجام برسانیم، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم تا پایان امسال پروژه برق پایدار و بدون افت فشار را ایجاد کنیم.معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با اشاره به نزدیک شدن به پیک تابستانی گفت: باید با اقدامات اساسی، مدیریت مصرف و همچنین تغییر ساعات ادارات کمترین مشکل را در این رابطه داشته باشیم. با مجموعه اقداماتی که انجام می‌شود تابستان مطمئنی را به لحاظ تأمین برق خواهیم داشت.

  • منبع خبر : ایسنا