با فعالیت مجموعه هایی همچون گروه زر، دغدغه‌ای در صنعت غذا نداریم
با فعالیت مجموعه هایی همچون گروه زر، دغدغه‌ای در صنعت غذا نداریم

رضا رحمانی وزیرصنعت، معدن و تجارت در سفر یک‌روزه به استان البرز از مجموعه های تولیدی و دانش بنیان گروه صنعتی و پژوهشی زر ، بازدید کردند.

به گزارش اقتصاد بر خط، در این بازدید نمایندگان مردم استان البرز در مجلس شورای اسلامی ، دکتر شهبازی استاندار البرز و مسئولان استان البرز نیز حضور داشتند‌.


استان البرز یکی از قطب‌های صنعت ایران

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از این مجموعه، با اشاره به اینکه استان البرز یکی از قطب‌های صنعت ایران است، گفت: امروز از شرکت‌های دانش بنیان، شرکت­هایی که تولید مواد اولیه‌ی اساسی را دارند و در زنجیره‌های تولید نقش ایفا می‌کنند بازدید کردیم و امیدواریم موانع و مشکلاتی که در مسیر توسعه این شرکت‌ها وجود دارد، باهمت مسئولان مرتفع شود.

وی از مجموعه شرکت‌های گروه صنعتی و پژوهشی زر بازدید کرد و اظهار داشت: گروه صنعتی زر مجموعه صنعتی بسیار خوبی بود که از حیث مواد غذایی دغدغه ما را کم می­کند و اینکه صنایع غذایی کشور در چنین جایگاهی قرار دارد، امیدوارکننده است.


نقش موثر گروه صنعتی زر در زمینه اشتغالزایی و تامین نیازهای خانواده‌ها

رحمانی میزان تولید و کیفیت محصولات این شرکت صنعتی را بسیار مطلوب خواند و افزود: در استان البرز ظرفیت­های خوبی برای تولید دیده می‌شود و باید علیرغم استفاده صد در صد از این ظرفیت‌ها، پروژه‌های در حال اجرا نیز  هر چه سریع تر به بهره‌برداری رسیده و وارد چرخه صنعت شوند و در زمینه اشتغالزایی و تامین نیازهای خانواده‌ها نقش موثری ایفا کنند.

استاندار البرز نیز در حاشیه این بازدید گفت: این استان با همراهی بخش خصوصی و نگاه و تسهیلات ویژه دولت با سرعت به سمت رشد و بالندگی و رونق تولید در حرکت است.

شهبازی افزود: به یمن ایام دهه مبارک فجر ۴۹۰ پروژه عمرانی و اقتصادی در البرز به بهره برداری می رسد. در این پروژه‌ها بخش خصوصی حضور فعال و پررنگی دارد، چراکه بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه‌ گذاری کرده است.

وی با تاکید بر اینکه حمایت از سرمایه گذاری، تولید و اشتغالزایی در البرز با جدیت ادامه دارد، خاطرنشان کرد: امید است با توجه ویژه دولت و تدابیری که در خصوص احیای واحدهای غیرفعال و نیمه فعال در نظر گرفته، مسیر رشد و رونق تولید و اشتغال تسریع شود.

مرتضی سلطانی، رئیس هیات مدیره گروه صنعتی و پژوهشی زر نیز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: گروه جوان‌گرای زر با تفکر نوین دانش بنیان و دانش روز دنیا پیش می رود. تحریم به‌خصوص برای اهل تولید سخت است اما گروه زر با انرژی مثبت همواره به سمت توسعه و تولید با کیفیت در حرکت است.

وی در خصوص مگاپروژه تولید محصولات کانفکشنری این مجموعه که توسط رئیس جمهور کلنگ خورده است، گفت: همانطور که به ملت ایران وعده داده ایم، قول می دهیم قبل از ۱۴۰۴ و قبل از اینکه سند چشم انداز به پایان برسد با کمک گروه جوان، دانش بنیان و دانش محور زر، صنایع تبدیلی را به رتبه اول منطقه برسانیم.

منبع: روابط عمومی گروه صنعتی و پژوهشی زر