برج میلاد میزبان حضور ۱۲ سفیر حوزه ثبت جهانی نوروز
برج میلاد میزبان حضور ۱۲ سفیر حوزه ثبت جهانی نوروز

مدیرعامل برج میلاد از برگزاری جشن جهانی نوروز با حضور سفرای کشور‌های حوزه نوروز در این مجموعه فرهنگی- هنری در آستانه آغاز سال جدید خبر داد و گفت: جشن جهانی نوروز ۹ اسفند ماه در برج میلاد برگزار می‌شود.

به گزارش اقتصاد بر خط ، علی دوریش پور گفت: این برنامه با محوریت اهمیت فرهنگی ثبت جهانی نوروز که نماد همبستگی منطقه‌ای و نشان دهنده قدرت فرهنگ در ایجاد همدلی بین کشورهاست، در سالن همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه جشن جهانی نوروز با همکاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و کمیسیون ملی یونسکو در ایران و برج میلاد برگزار خواهد شد، توضیح داد: این مراسم با حضور سفرای ۱۲ کشور عضو پرونده ثبت جهانی نوروز شامل ترکیه، آذربایجان، هند، پاکستان، ازبکستان، قرقیزستان، قزاقستان، تاجیکستان، افغانستان، ترکمنستان و عراق، برگزار خواهد شد.

درویش پور تصریح کرد: در این برنامه سه گروه موسیقی از کشور‌های ایران، افغانستان و آذربایجان هنرنمایی می‌کنند. همچنین ۱۲ کشور حوزه ثبت جهانی نوروز سفره‌های هفت سین کشور‌های خود را در این مجموعه پهن می‌کنند تا با فرهنگ نوروزی یکدیگر آشنا شوند.

وی ادامه داد: سه گروه نوروزخوانی نیز به بازخوانی این آیین سنتی و باستانی خواهند پرداخت.

مدیرعامل برج میلاد، همچنین به اهدای نشان نوروز به دکتر میرشکاری پژوهشگری که پرونده ثبت جهانی نوروز را گردآوری کرده است، اشاره کرد و گفت: در این مراسم قرار است در کنار سفرای کشور‌های مختلف از تمبر نوروز نیز رونمایی شود. همچنین سفره هفت سین ایرانی در لابی مرکز همایش‌های برج میلاد پهن خواهد شد.

وی در پایان عنوان کرد: نمایشگاه عکس نوروز ملل نیز در تاریخ ۹ اسفندماه همزمان با جشن جهانی نوروز در لابی مرکز همایش‌های برج میلاد افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی برج میلاد در این مراسم قرار است هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های برجسته فرهنگی نیز حضور داشته باشند.

  • منبع خبر : میزان