تالارهای مختلف بورس کالای ایران طی بهمن ماه سال ۹۷ شاهد معامله بیش از ۲ میلیون و ۱۶۸ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۰۳ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به ماه ماقبل به ترتیب رشد ۲۲ و ۴۰ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

به گزارش اقتصاد بر خط، و به نقل از کالاخبر، طی ماه گذشته تالار محصولات کشاورزی شاهد معامله بیش از ۳ هزار و۶۱ تن ذرت به ارزش ۴۳ میلیارد ریال بود.

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز در ماهی که گذشت شاهد معامله افزون بر یک میلیون و ۳۷۲ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۵۸ هزار و ۱۸۷ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود.در این تالار بالغ بر ۳۹۶ هزار و ۲۲۵ تن انواع قیر، ۳۵۹ هزار و ۹۲۷ تن انواع مواد پلیمری و ۱۱۴هزار و ۱۶۴ تن مواد شیمیایی معامله شد.

از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می توان به دادوستد ۴۴۷ هزار و ۸۴۵ تن وکیوم باتوم، ۴۸هزار و ۲۹۰ تن گوگرد، ۴ هزار و ۷۰۸ تن عایق رطوبتی و ۲۷۰ تن گازها و خوراک ها اشاره کرد.


در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا نیز در بهمن ماه میزبان معامله ۷۹۲ هزار و ۱۰۰  تن انواع کالا به ارزش ۴۵ هزار و ۴۱۶ میلیارد ریال بود.در این تالار ۷۳۹ هزار و ۶۲۰ تن انواع فولاد، ۲۸ هزار و ۳۰۵ تن انواع مس، ۴۸۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۶۰ تن کنسانتره، ۱۷ هزار تن آلومینیوم، یک هزار تن سیمان، ۵ هزار تن سنگ آهن و ۶۳۵ تن روی از سوی مشتریان خریداری شد. بازار فرعی بورس کالای ایران نیز طی مدت مذکور معامله ۱۰۰ تن کالا را تجربه کرد.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)