وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: جلسه‌ی امروز با حضور مسئولینی از قوه قضاییه و دادستان کل کشور وزیر دادگستری و دادستان تهران و همچنین دستگاه‌های عضو ستاد تنظیم بازار در خصوص نظارت بر این بازار تشکیل شد.

به گزارش اقتصاد بر خط، رضا رحمانی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: در این جلسه مباحث تنظیم بازار شب عید مورد بررسی قرار گرفت و گزارش‌های لازم از عملکرد‌ها و اقداماتی که باید برای تنظیم بازار صورت گیرد، ارائه شد.

وی در ادامه افزود: وزیر جهاد کشاورزی در این جلسه گزارش‌ها و توضیحات مفصلی از برنامه‌ای که برای ذخیره سازی کالا‌های اساسی و اقلام مورد نیاز مردم در بازار شب عید دارد را در این جلسه ارائه داد.

وزیر صمت در خصوص موضوع جلسه مطرح کرد: تمرکز این جلسه برروی هماهنگی مسئولین تنظیم بازار و سران قوا بود که انشالله در این ایام، گرانی در بازار کنترل شود و هیچ گونه تخلفی ایجاد نشود.

رحمانی ادامه داد: نظارت و کنترل در این ایام طبیعتا بیشتر شده که این کنترل‌ها از سوی سازمان حمایت، تعزیرات حکومتی و اصناف مربوطه است و همچنین دادستانی‌ها نیز درمواردی ورود کردند، لازم به ذکر است کمک اتحادیه‌ها و اتاق اصناف نیز در این کنترل‌ها و نظارت‌ها نقش موثری داشته است.

وی خاطر نشان کرد: این کنترل‌ها هم در سطح عرضه و هم در فرآیند تولید و واردات بیشتر شده است و تا آخر تحولات بازار شب عید نیز ادامه خواهد داشت.

وزیر صمت خاطر نشان کرد: یکی دیگر از مواردی که کنترل و نظارت برآن تشدید پیدا کرده، این است که کالا‌هایی که با ارز دولتی وارد کشور شده است باید مورد بررسی قرار گیرد تا به دست مصرف کننده واقعی رسیده باشد.

منبع: خبرگزاری میزان