تنها راه شکوفایی اقتصاد ایران اجرای کامل اصل ۴۴ است
تنها راه شکوفایی اقتصاد ایران اجرای کامل اصل ۴۴ است

رییس کل سازمان خصوصی سازی گفت: تنها راه شکوفایی اقتصاد ایران اجرای کامل اصل ۴۴ است و باید اهداف این سیاست‌ها دقیق عملیاتی شود.

به گزارش اقتصاد بر خط ، میرعلی اشرف پوری حسینی در نشست گفت و شنود اقتصادی گفت: این یک واقعیت است که اگر بخواهیم خصوصی سازی را توسعه بدهیم باید اصل ۴۴ همه جانبه در اقتصاد پیاده سازی شود.

رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: باید اذعان داشت که در ابتدا دو دیدگاه وجود داشت. یکی این مسئله که اصل ۴۴ را تغییر بدهیم و نگاه دوم این بود که با تغییر اصل ۴۴ باید خیلی موارد دیگر هم تغییر کند. به همین دلیل تغییر آن صورت نگرفت.

پوری حسینی افزود: بزرگان نظام و سران قوا در نهایت به این نتیجه رسیدند که ادامه اقتصاد دولتی در ایران به شدت متضرر و بحران آفرین است و به همین دلیل مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از بررسی‌های کارشناسی سیاست‌های کلی اصل ۴۴ را بعد از تأیید مقام معظم رهبری در ۵ بند در خرداد و تیر سال‌های ۸۴ و ۸۵ مصوب کرد.

وی اظهار داشت: در ادامه این سیاست‌ها به قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ تبدیل شد و نظام نیز به این نتیجه رسید که باید خصوصی سازی در اقتصاد ایران اجرایی شود تا دولت با واگذار کردن شرکت‌های تحت مالکیت خود علاوه بر کوچک‌تر شدن به صورت چابک تری به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

پوری حسینی گفت: در عین حال تجربه در سایر کشورهای دیگر دنیا نیز ثابت کرده که هر کشوری اقتصاد را در اختیار بخش‌های خصوصی قرار داده، با سرعت بیشتری توسعه یافتگی را تجربه کرده است. به همین دلیل در ایران نیز اجرای اصل ۴۴ با هدف‌های توسعه‌ای و برای باز شدن گره‌های موجود در اقتصاد دنبال می‌شود.

  • منبع خبر : سازمان خصوصی سازی