تولیدات داخلی ۶۰ درصد محصولات و ملزومات مورد نیاز کشور را تـأمین می‌کند
تولیدات داخلی ۶۰ درصد محصولات و ملزومات مورد نیاز کشور را تـأمین می‌کند

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به بازار 2 و نیم میلیارد دلاری این اقلام در ایران گفت: تولیدات داخلی به لحاظ عددی 60 درصد محصولات و ملزومات مورد نیاز کشور را تـأمین می‌کند.

به گزارش اقتصاد بر خط ، روز جمعه ،«سید حسین صفوی» با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دارو و آزمایشگاهی (ایران هلث) و تأثیر آن در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی افزود: به طور کلی بازار تجهیزات و ملزومات پزشکی در کشور ۲ و نیم میلیارد دلار به خود اختصاص داده که ۳۵ درصد ارزش دلاری آن مربوط به محصولات تولید داخل و ۶۵ درصد مابقی مربوط به واردات است.


وی ادامه داد: ۶۰ درصد محصولات و ملزومات مورد نیاز را به لحاظ عددی تولیدات داخل تـأمین می‌کند و ۴۰ درصد، مربوط به تجهیزات و ملزومات خارجی در حوزه های مختلف دندانپزشکی، آزمایشگاهی است.


مدیرکل تجهیزات وملزومات پزشکی با بیان اینکه مواد اولیه تجهیزات و ملزومات پزشکی تولید داخل از طریق ارز رسمی و دولتی حمایت می‌شود، گفت: تعرفه برخی از اقلام مصرفی هم که در حوزه ملزومات تولید داخل مورد استفاده قرار می‌گیرند، با سایر ملزومات غیرپزشکی مشترک است و با ارز نیمایی تهیه می‌شود.

صفوی افزود: برگزاری نمایشگاه ایران هلث می‌تواند نتایج بسیار موثری را در حوزه واردات و ارتقای تولیدات و تجهیزات پزشکی و ملزومات آن در کشور داشته باشد.


بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دارو و آزمایشگاهی (ایران هلث) ۱۹ تا ۲۲ خرداد در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران با شعار «نمایشی بی‌نظیر برای ارتقای سلامت جامعه» برگزار می شود.

  • منبع خبر : ایرنا