جشنواره فرهنگی هنری هشتگرد با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و استاندار البرز افتتاح شد
جشنواره فرهنگی هنری هشتگرد با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و استاندار البرز افتتاح شد

نماینده عالی دولت در استان البرز در مراسم افتتاح جشنواره فرهنگی هنری شهرستان هشتگرد که با حضور دکتر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی برگزار شد، گفت: علما در این دیار و سرزمین حافظ دین بوده اند و باید قدر مراجع را دانست و در نشر تفکر دینی و اندیشه های آنها تلاش کردند.

به گزارش حسین راکی پور / اقتصاد بر خط ،  شهبازی با بیان این مطلب در این مراسم اظهار داشت: امروز در استان البرز برای نخستین بار اقدام ارزشمندی رخ داده است و آن افتتاحیه جشنواره فرهنگی هنری هشتگرد با محوریتهای ادبیات، خوشنویسی، موسیقی، فیلم و تئاتر است که امیدوارم در دیگر شهرستانها هم این چنین جشنواره هایی که به تاریخ، هنر و فرهنگ گره خرده است برگزار شود و نسل جوانان را با پیشینه غنی خود آشنا کند.

وی با اشاره به اینکه شهر ستان ساوجبلاغ از وجود بزرگانی چون صالحی برغانی، شهیدی برغانی و علوی برغانی برخوردار است، افزود: این علمای بزرگوار در این دیار و سرزمین حافظ دین بوده اند بنابراین باید قدر مراجع را دانست و در نشر تفکر دینی و اندیشه های آنان تلاش کرد.

رونمایی از کتاب “کهن دیار سرزمین” از دیگر برنامه این جشنواره بود. استاندار البرز در این رابطه خاطر نشان کرد: کتاب “کهن دیار سرزمین” که توسط دکتر عسگری محقق و پژوهشگر البرزی به رشته تحریر درآمده است یک اثر ماندگار و ماناست که به تاریخ شفاهی مبارزات انقلابی مردم شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد و منطقه غرب استان البرز می پردازد و لازم است اینگونه تاریخ نگاری ها در خصوص انقلاب بیشتر صورت گیرد.

مقام عالی دولت در استان البرز در خاتمه سخنان خود بیان کرد: خوشبختانه با نگاه شهردار جوان و اعضای شورای شهر، نام خیابانی را به شهید ثالث اختصاص داده اند که از علمای مجاهد و عالی قدر انقلاب اسلامی هستند. بدون شک این حرکت فرهنگی می تواند در مانایی اینگونه اقدامات به منظور شناخت بیشتر جوانان از این فرهیختگان نقش بسزایی داشته باشد.