جمهوری اسلامی حاصل تفکر و مجاهدت های امام خمینی(ره) است
جمهوری اسلامی حاصل تفکر و مجاهدت های امام خمینی(ره) است

تبریز- عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش امام راحل در نظام جمهوری اسلامی گفت:جمهوری اسلامی حاصل تفکر و مجاهدت های امام خمینی(ره) است.

به گزارش اقتصاد بر خط ، آیت الله محمدتقی پورمحمدی ظهر امروز سه شنبه در مراسم سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در مسجد جامع مراغه که با حضور پرشور مردم و مسئولان شهرستانی برگزار شد، گفت: امام خمینی شخصیتی کم نظیر و دارای صفاتی بارز بود که در طول عمر خود نقش مهمی در شکل گیری انقلاب اسلامی از جمله ۱۵ خرداد، ۱۹ دی و قیام ملت ایران علیه نظام طاغوت و پیروزی آن داشت.

وی با تاکید بر اینکه امام خمینی در برابر نظام ستمشاهی و قدرت های جهان ایستادگی کرده و با آنها به مبارزه برخواست اظهار داشت: جمهوری اسلامی به عنوان آرزوی دیرینه علمای اسلام، حاصل تفکر و مجاهدت‌های امام راحل است.

پورمحمدی با اشاره به اینکه همه موفقیت های نظام اسلامی را مدیون و مرهون اندیشه های والای امام راحل هستیم، گفت: ایشان الگویی برای آزادمردان جهان است.

وی با بیان اینکه بنیانگذار انقلاب اسلامی دارای شخصیتی بارز و کامل بود، ادامه داد: احساس مسئولیت، صبر، مقاومت و شجاعت امام خمینی (ره) در دوران مبارزات ایشان به خوبی مشخص بود و باید مردم و مسئولان نیز راه ایشان را ادامه دهند. امروز باید از تفکر امام راحل درس گرفته و گوش به فرمان ولایت و رهبری باشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سالگرد انتخاب حضرت آیت الله امام خامنه ای به عنوان رهبر معظم انقلاب بعد از ارتحال امام راحل نیز گفت: با گذشت ۳۰ سال از رهبری معظم له، نظام اسلامی با همان صلابت و اقتدار امام، بدون توقف و عقب گرد در حال پیشرفت است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز امروز همانند امام راحل راه اسلام را ادامه داده و در برابر ابرقدرت های عصر حاضر ایستادگی کرده اند و هدایت امت اسلامی را با قدرت و اقتدار برعهده دارند.

  • منبع خبر : مهر