در پی شمارش ۹۰ درصد آرا، حزب نتانیاهو همچنان در صدر
در پی شمارش ۹۰ درصد آرا، حزب نتانیاهو همچنان در صدر

گزارش اقتصاد بر خط و به نقل از ایسنا: نتایج شمارش اولیه آرا در انتخابات اسرائیل حاکی از ادامه پیشتازی حزب راست‌گرای "لیکود" به ریاست بنیامین نتانیاهو است.

به نقل از خبرگزاری فلسطینی”سما”، نتایج اولیه انتخابات کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) نشان می‌دهند که بحران تشکیل دولت ادامه دارد به طوریکه اکثریت لازم برای هیچ فراکسیونی جهت تشکیل دولت محقق نشده است. بعد از شمارش ۹۰ درصد آرا مشخص شد که جبهه راست ۵۹ کرسی را از آن خود کرد که تنها دو کرسی کمتر از آنچه برای تشکیل دولت لازم است، محسوب می‌شود.

طبق قانون رژیم صهیونیستی تشکیل دولت مستلزم کسب ۶۱ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست است.

نتایج منتشر شده توسط روزنامه عبری‌زبان “هاآرتص” به دستیابی حزب لیکود به ۳۶ کرسی اشاره دارند، این در حالیست که حزب “آبی – سفید” به ریاست بنی گانتس ۳۲ کرسی را از آن خود کرده است.

فراکسیون”لیست مشترک عربی” که مشتمل بر ائتلاف چهار حزب عربی است با کسب ۱۵ کرسی جهشی بزرگ محقق کرد.

طبق نتایج اولیه رسمی، حزب راست‌گرای “شاس” ۱۰ کرسی و حزب راست‌گرای هدوت هتوراه (یهودیت توراتی) هفت کرسی، ائتلاف میانه روی کارگر -گیشر -مرتز هفت کرسی، حزب”اسرائیل خانه ما”به ریاست آویگدور لیبرمن هفت کرسی و ائتلاف راست‌گرای “یمینا” شش کرسی را کسب کرده‌اند.

به محض اعلام نتایج مبتنی بر پیشتازی حزب لیکود در بیست و سومین انتخابات اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی از آغاز تماس‌ها برای تشکیل دولت جدید خبر داد.

61586595 - در پی شمارش ۹۰ درصد آرا، حزب نتانیاهو همچنان در صدر

نتانیاهو که متهم به پرونده‌های فساد است نتوانسته ذوق‌زدگی خود برای پیشتازی حزبش را مخفی کند. وی همچنین از آغاز تماس‌ها با فراکسیون راست‌گرا برای تشکیل دولت خبر داد و ابراز امیدواری کرد، دولت راست‌گرای قوی و باثباتی تشکیل شود که به نفع اسرائیل کار کند.