بانک‌ها از بخش‌های حساس اقتصاد کشور هستند و هرگونه اختلال در نظام پولی و بانکی می‌تواند جبران‌ناپذیر باشد و اثرات مخربی را در اقتصاد کشور بر جای بگذارد. امروز اما بانک‌های کشور با تمامی ظرفیت‌های حاکمیتی خود در یک راستا و مسیر مشخص برای حل مشکلات حرکت می کنند.

به گزارش اقتصاد بر خط، بانک‌های کشور همیشه در تلاش برای خدمت به دولت، تولید و اشتغال بوده‌اند؛ چنانچه بیش از ۸۰ درصد تامین مالی کشور از سوی نظام بانکی صورت می‌گیرد . در میان بانک‌ها نیز بانک ملت با اعطای بیشترین میزان تسهیلات، رتبه نخست را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

بانک ملت، در راستای سیاست‌های مسئولیت اجتماعی خود با اعطای تسهیلات خرد ، اقداماتی به شرح ذیل انجام داده است:

اعطای تسهیلات مسکن به اقشار خاص

اعطای تسهیلات مسکن روستایی: مجوز پرداخت بالغ بر ۳۲۰۰  فقره تسهیلات مسکن روستایی به مبلغ ۶۰۱.۶۰۰ میلیون ریال (در حال حاضر) به استانها ابلاغ شده و در حال پرداخت می باشد که مدت بازپرداخت تسهیلات ۱۵ سال می باشد.  

مسکن اعضای هیئت علمی: اعطای تسهیلات مسکن به اعضای هیئت علمی دانشگاهها با سقف فردی ۱۰۰۰ میلیون ریال به استانها ابلاغ شده است که مدت بازپرداخت تسهیلات ۲۰ سال می باشد.

اعطای تسهیلات مسکن اقشار خاص(خانواده معزز شهدا): مجوز پرداخت بالغ بر ۳۰۰۰ فقره تسهیلات مسکن اقشار خاص به استانها ابلاغ و در حال پرداخت می باشد که مدت بازپرداخت تسهیلات ۲۰ سال است.

مسکن نخبگان: از ابتدای سال ۹۳ تا کنون مجوز پرداخت تعداد ۵۰۰ فقره تسهیلات مسکن نخبگان با سقف فردی یک میلیارد ریال به استانها ابلاغ شده است که تاکنون ۴۰۶ نفر به مدیریتهای شعب این بانک معرفی شده اند. در مرحله قبل نیز( سال ۹۲ ) به تعداد  ۸۰۰  نفر با سقف انفرادی  ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است . مدت بازپرداخت تسهیلات یاد شده ۲۰ ساله می باشد.

اعطای تسهیلات به سازی و نوسازی بافت فرسوده شهری

بانک ملت تا کنون در پرداخت بالغ بر۲۰ هزار فقره تسهیلات بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهری مشارکت داشته است و در سال ۹۵ نیز سهمیه پرداخت تسهیلات نوسازی ۵۰۰۰ واحد مسکونی و تسهیلات جعاله ودیعه مسکن مرتبط با موضوع مزبور نیز به میزان ۱.۰۰۰ فقره ابلاغ شده است.

تسهیلات  قرض الحسنه 

قرض الحسنه ازدواج: در راستای همراهی با سیاست های دولت تدبیر و امید و تسهیل شرایط ازدواج جوانان، بانک ملت اقدام به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج براساس معرفی متقاضیان از ریق سایت ازدواج بانک مرکزی  نموده است. در سال های اخیر علیرغم کاهش منابع قرض الحسنه، بانک ملت در راستای تصمیمات دولت محترم و بانک مرکزی و کاهش متقاضیان در صف،  نسبت به برنامه ریزی جهت پرداخت بیش از ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات ازدواج اقدام نمود که در مجموع و تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۶ تعداد ۱.۴۴۱.۳۲۰ فقره تسهیلات به ثبت نام شدگان در سامانه ی قرض الحسنه ازدواج بانک مرکزی اعطا شده است.

انواع قرض الحسنه  جهت مساعدت در امور حمایتی

آزادسازی زندانیان نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال، اشتغال زایی معرفی شدگان کمیته امداد ۲.۱۰۰ میلیارد ریال، اشتغال زایی معرفی شدگان بهزیستی ۷۰۰ میلیارد ریال، کمک به بیماران هموفیلی ۴ میلیارد ریال، تعمیر واحداث حمام روستایی ۵۰ میلیارد ریال و مشاغل خانگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ۲۰۰ میلیارد ریال اعمال شده است.

منیع:خبرگزاری ایلنا