روند معاملات در بورس تا زمان برگزاری مجامع، متعادل و مثبت است
روند معاملات در بورس تا زمان برگزاری مجامع، متعادل و مثبت است

یک کارشناس بازار سرمایه روند معاملات در بورس را تا زمان برگزاری مجامع، متعادل و مثبت پیش بینی کرد و افزود: بیشتر شرکت ها برای دوران برگزاری مجامع، سود خوبی را برای سهامداران در نظر گرفته اند.

به گزارش اقتصاد بر خط ، کوروش شمس روز یکشنبه به وضعیت معاملات در بازار امروز اشاره و بیان کرد: بازار در اوایل معاملات خود تحت تاثیر عرضه های دیروز، کم رمق آغاز به کار کرد اما از اواسط معاملات، بازار تا حدودی قوی تر شد.


وی به اطلاعاتی که برخی از صنایع بر روی سایت کدال منتشر کردند، تاکید کرد و گفت: بسیاری از فعالان بازار معتقدند که این صنایع به دلیل چشم انداز مثبتی که ایجاد کردند سود خوبی را با خود برای سهامداران به همراه دارند و به عنوان صنایع برتر برای سرمایه گذاری محسوب می شوند.


این کارشناس بازار سرمایه افزود:


پیش بینی دقیق شاخص بورس و روند معاملات آن سخت است اما به نظر می رسد مسیر آن صعودی خواهد بود.
شمس معتقد است که اگر در بازار شاهد اتفاقات سیاسی خاصی نباشیم این بازار گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری خواهد بود.


وی سرمایه گذاری در بازار سرمایه را با دیگر بازارها مورد مقایسه قرار داد و گفت: با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی موجود در کشور، نمی توان به بازار طلا و ارز به عنوان بازاری مناسب برای سرمایه گذاری نگاه کرد زیرا این بازارها ممکن است تنها قادر به حفظ ارزش پول سرمایه گذار باشند.


این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: در صورتی که بخواهیم بازار سرمایه را با بازار مسکن و سود سپرده بانکی مقایسه کنیم باید گفت که بازار سهام مناسب تر از این بازارها برای سرمایه گذاری است.


شمس به موانع پیش رو در معاملات بازار سرمایه اشاره و بیان کرد: وجود بحث های سیاسی در بازار، ابهام در نرخ ارز، نوسان موجود در بازار ارز، بحث های مربوط به تجدید ارزیابی دارایی شرکت ها و نیز عدم تصویب موارد قانونی آن از جمله موانعی است که روند معاملات بازار سرمایه را با برخی از چالش ها همراه کرده است.

  • منبع خبر : ایرنا