روند کاهشی قیمت طلا، سکه و ارز
روند کاهشی قیمت طلا، سکه و ارز

امروز قیمت انواع سکه و ارز با روند کاهشی همراه بود.

به گزارش اقتصاد بر خط، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (ساعت ۱۸ یکشنبه) با کاهش ۲۵ هزار تومانی به چهار میلیون و ۶۰۵ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش ۶۰۰۰ تومانی ۴۱۵ هزار تومان قیمت دارد.

امروز سکه طرح قدیم با قیمتی معادل چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود که نشان از کاهش ۲۰ هزار تومانی آن نسبت به روز گذشته دارد. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه با کاهش ۱۰ هزار تومانی دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ربع سکه با کاهش ۳۰ هزار تومانی یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و سکه گرمی با کاهش ۳۰ هزار تومانی یک میلیون و ۱۰ هزار تومان است.

همچنین در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی بدون تغییر نسبت به روز گذشته به ۱۳۰۵ دلار رسیده است.

کاهش قیمت ارز در بانک ها و صرافی‌ها

از سوی دیگر در بازار ارز، قیمت‌ها نسبت به روز گذشته روند کاهشی داشت.

بانک‌ها امروز (۱۲ خرداد) هر دلار آمریکا را ۱۳ هزار و ۱۱۰ تومان (نزدیک به ۵۰ تومان کمتر از دیروز) می‌خریدند. همچنین قیمت خرید یورو نسبت به دیروز با کاهش همراه شد؛ به طوری که شعب ارزی بانک‌ها امروز هر یورو را ۱۴ هزار و ۶۵۸ تومان (۵۰ تومان کمتر از دیروز) می‌خریدند.

هر پوند انگلیس نیز امروز در شعب ارزی بانک‌ها به قیمت ۱۶ هزار و ۶۳۳ تومان (۶۰ تومان کمتر از دیروز) خریداری می‌شد.
 

امروز همچنین قیمت خرید دلار در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان (۲۰۰ تومان کمتر از دیروز) اعلام شد و قیمت فروش آن ۱۳ هزار و ۳۵۰ تومان (۲۰۰ تومان کمتر از دیروز) بود.

همچنین صرافی‌های بانکی امروز هر یورو را ۱۵ هزار و ۱۵۰ تومان (۲۰۰ تومان کمتر از دیروز) خریدند و ۱۵ هزار و ۲۵۰ تومان (۲۰۰ تومان کمتر از دیروز) فروختند.

کاهش قیمت ارز مسافرتی

قیمت ارز مسافرتی نیز در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ به طوری که قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک‌ها ۱۵ هزار و ۳۹۵ تومان (۵۷ تومان کمتر از دیروز) اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۵ هزار و ۶۵۰ تومان (۱۵۰ تومان کمتر از دیروز) می‌رسد.

  • منبع خبر : ایسنا