طرح ویژه نوروزی تعزیرات
طرح ویژه نوروزی تعزیرات

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی کشور با اشاره به افزایش قیمت مرغ گفت: معیار ما برای تشخیص کم فروشی و یا قیمت اصلی مرغ مبلغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی است که از سوی رئیس انجمن مرغ گوشتی اعلام شد.

به گزارش اقتصاد بر خط ، سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی کشور با حضور در برنامه خبر ساعت ۱۹ شبکه خبر با اشاره به گرانی قیمت آجیل در شب عید اظهارداشت: اجناس و قیمت های اتحادیه خشکبار کاملاً مشخص است از طرفی آجیل مصرفی شب‌های عید قیمتش بیشتر از شب یلداست و جامعه مصرفی آن هم به همین مقدار بالاتر از زمان شب یلدا مصرف دارد.

وی افزود: من از طرف سازمان تعزیرات حکومتی اعلام آمادگی می‌کنم که قیمت‌هایی که اتحادیه آجیل و خشکبار مشخص کرده طبق آن قیمت‌ها تلاش می‌کنیم تا مردم در این خصوص سردرگم نشوند.

سخنگوی سازمان تعزیرات گفت: اتحادیه آجیل و خشکبار قیمت ۷۰ قلم کالا را به ما معرفی کرده، زمانی که اتحادیه آجیل و خشکبار تعداد اقلام آجیل و خشکبار را اعلام می‌کند به هر مقدار که باشد حتی اگر قیمت ۱۵۰ قلم هم باشد آن را می پذیریم.

یوسفی رئیس انجمن مرغ گوشتی کشور در ادامه درباره طرح ویژه نوروزی تعزیرات نیز گفت: از دو ماه قبل یعنی ماه‌های دی و بهمن مقادیر جوجه‌ریزی با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای عرضه در عید نوروز را افزایش دادیم و ۱۵ درصد بر میزان جوجه‌ریزی افزوده ایم و بنا داریم تا ۲۰ درصد بر توزیع مرغ گوشتی در شب عید و ایام نوروز را داشته باشیم.

وی افزود: قیمتی که شرکت پشتیبانی امور دام که در میادین میوه و تره بار توزیع می‌کنند ۱۱۵۰۰ تومان است که  قیمت از نظر ما و از نظر مصرف کنندگان مناسب است ضمن اینکه در بیرون از این سازمان‌ها قیمت‌ها آنقدر بالا است از طرفی در بازار این قیمت بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده که البته دلیل آن به این امر مربوط می‌شود که شرکت پشتیبانی دام در مقابل مرغ ۱۱ هزار ۵۰۰ تومانی به توزیع کننده یارانه دانه می‌دهد.

رئیس انجمن مرغ گوشتی کشور با اشاره به اینکه قیمت هایی که در بازار بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان مشاهده می‌شود به دلیل عدم دریافت یارانه است، اظهار کرد: اگر دولت یارانه‌اش را به همه اجناس پر مصرف جامعه بدهد قیمت در کل کشور به همین میزان خواهد بود.

رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی نیز درباره نظارت بر افزایش قیمت مرغ در سطح جامعه بیان داشت: معیار ما برای تشخیص کم فروشی و یا قیمت اصلی مرغ همین مبلغ ۱۱۵۰۰ تومان است. از طرفی تجربه سال گذشته طرح ماه مبارک رمضان را داشتیم اما امسال با توجه به تمهیداتی که دولت در خصوص لغو صادرات مرغ تا پایان تعطیلات عید نوروز انجام داده است مشکلی را در خصوص کمبود گوشت مرغ نخواهیم داشت. این در حالی است که در سه روز در عید نوروز سال ۹۷ برای توزیع مرغ دچار مشکل شده بودیم لذا از اتحادیه متخصص این امر می خواهیم برای توضیح این مرغ ها تمهیداتی را بیاندیشد.

یوسفی رئیس انجمن مرغ گوشتی کشور تصریح کرد:  ۲۵ تا ۳۰ درصد مرغ استان تهران در داخل این استان تولید می‌شود  اما ۷۰ تا ۷۵ درصد نیازهای گوشت مرغ مردم استان تهران از دیگر استان‌ها تأمین می‌شود و لذا می‌طلبد که در خصوص تأمین و توزیع مرغ باید تمهیداتی را در نظر بگیریم.

رایگانی در خصوص تعامل با اصناف خاطرنشان کرد: سه شنبه هفته گذشته رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور با رئیس اتاق اصناف نشستی را در این خصوص داشت و توافقاتی را درباره توسعه همکاری‌ها و به ویژه طرح نوروزی انجام داد و بنا داریم تا این همکاری‌ها را توسعه داده و امیدوارم که این امر گسترش پیدا کند.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان به همراه سازمان تعزیرات بنا دارند تا خروجی مناسبی را در تعطیلات نوروز داشته باشند به طوریکه امسال  نیازمندی‌های هر استان بر مبنای گردشگری و میزان مسافر پذیری، پرونده‌هایی را در قالب جمعیت تقسیم‌بندی کردیم.

رایگانی اضافه کرد: استان های درجه یک در تقسیم‌بندی ما بیشترین مسافر را دارند و بالطبع ما تعداد گشت‌ها و تمرکزهای نظارتی را در این استان‌ها افزایش دادیم از طرفی برای استان‌های گروه ۲ و ۳ تمهیدات دیگری را در این خصوص اندیشیده‌ایم اما بنا داریم طبق برنامه‌ریزی انجام شده گشت‌های سیار و معاونت‌های پیشگیری را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اقدامات ۴-۵ ماه اخیر گشت‌های مشترک سازمان تعزیرات بیان داشت: امیدواریم طبق طرح نوروزی سال گذشته آنچه که مد نظر مسافرین و هموطنانمان در ایام نوروز است را اجرایی کنیم ضمن اینکه این طرح تا شانزدهم فروردین خواهد بود.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره کمک مردم در طرح نوروزی به سازمان تعزیرات گفت: هموطنان در طول ۱۱ ماه گذشته در کنار سازمان تعزیرات بودند و بخش اعظمی از گشت‌های صورت گرفته و اقلام کشف شده از طریق کمک‌های مردمی بوده است.

رایگانی در پایان از افزایش ساعت کاری گشت‌های مشترک سازمان تعزیرات حکومتی تا ساعت ۲۱ خبرداد و گفت: سامانه ۱۳۵ سازمان تعزیرات هم به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت نظرات مردم است.