عضویت مدیرکل ثبت احوال به ستاد انتخابات استان زنجان
عضویت مدیرکل ثبت احوال به ستاد انتخابات استان زنجان

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان تاکید کرد: با توجه به لزوم برخورداری از آمار دقیق واجدین شرایط رای دادن، ثبت احوال استان زنجان به عضویت ستاد انتخابات استان زنجان درآمد.

به گزارش اقتصاد بر خط ، خدابخش مرادی‌نافچی ظهر پنج شنبه در نخستین جلسه ستاد انتخابات استان در محل استانداری زنجان با تاکید بر اینکه مبنای ما در انتخابات، اشرافیت قانون به همه مراحل انتخابات است، افزود: ستاد انتخابات امسال از کمیته‌های متنوعی تشکیل شده و همه این کمیته‌ها با هم هماهنگ عمل خواهند کرد که در همین راستا برای انتخابات امسال قرار است کمیته‌های اطلاع‌رسانی، استعلامات، پشتیبانی، بازرسی و امنیت فعالیت داشته باشند.

وی با یادآوری اینکه در انتخابات امسال علاوه بر مدیرکل امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری زنجان، که دبیر ستاد انتخابات خواهد بود، مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان نیز به‌عنوان یکی از فعال‌ترین اعضای ستاد انتخابات امسال، این مسئولیت را عهده‌دار شده است، تصریح کرد: بی‌شک، با حضور مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان در این ستاد، آماری که ارائه می‌شود، مبتنی بر واقعیات ثبت‌احوالی خواهد بود.


مهم‌ترین بندهای انتخابات

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با اشاره به اینکه آمار جمعیت واجدان شرایط برای حضور در انتخابات یکی از مهم‌ترین بندهای انتخابات است که با حضور مدیرکل ثبت‌احوال استان در این ستاد، این موضوع با دقت‌نظر بیشتری اعمال خواهد شد، ادامه داد: همه این اقدامات در این راستا است که آماری که در انتخابات ارائه می‌شود، آماری منطبق با آمار ثبت‌احوال ارائه شود تا دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشیم.

مرادی‌نافچی با تاکید بر اینکه مرجع رسمی ارائه آمار و اطلاعات در خصوص انتخابات، فقط ستاد انتخابات بوده و خروجی اطلاعات در این زمینه از هر مرجعی به جز ستاد انتخابات، رسمی نیست، اظهار کرد: نباید اجازه دهیم در ارائه آمار، تشددایجاد شود؛ چرا که ایجاد تشدد در آمار، خواه ناخواه تشدد در جامعه را به دنبال خواهد داشت، به همین خاطر معتقدیم با استفاده از تجربیات سال‌های گذشته، انتخابات خوبی را در سال‌جاری شاهد خواهیم بود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان در ادامه با یادآوری اینکه برگزاری انتخاباتی سالم و قانونی در گرو اهتمام به دو حوزه «میزان، رأی ملت است» از منویات امام خمینی (ره) و «رأی را حق‌الناس می‌دانیم» از منویات مقام معظم رهبری است، بیان کرد: بدون شک، توجه به این دو حوزه باعث خواهد شد تا شاهد برگزاری انتخاباتی باشکوه در کشور همانند ادوار گذشته باشیم.

مرادی‌نافچی با توصیه به رسانه مبنی بر اینکه صرفاً اطلاعات مربوط به انتخابات را با هماهنگی ستاد انتخابات ارائه دهند، خاطرنشان کرد: بدون شک، با این رویکرد می‌توان شاهد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات امسال بود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان تاکید کرد: رسانه‌ها نقش مهم و اساسی در روند برگزاری انتخابات دارند و در استان رسانه‌ها نقش محوری در روند انتخابات دارند.

  • منبع خبر : مهر