عوارض ۱۰ آزادراه تا پایان تیر الکترونیکی به صورت دریافت می‌شود
عوارض ۱۰ آزادراه تا پایان تیر الکترونیکی به صورت دریافت می‌شود

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها گفت:با جمع‌آوری عوارضی‌های سنتی در آزادراه‌های قزوین - رشت، تهران - پردیس، ساوه - سلفچگان، قم - کاشان، کاشان - اصفهان، ارومیه - تبریز، زنجان - تبریز، کنارگذر مشهد، باغچه - مشهد و بندرعباس - شهید رجایی، عوارض عبور از این آزادراه‌ها به صورت الکترونیکی دریافت می‌شود.

به گزارش اقتصاد بر خط ، سیدحسن میرشفیع اظهار کرد: با جمع‌آوری عوارضی‌های سنتی در آزادراه‌های قزوین – رشت، تهران – پردیس، ساوه – سلفچگان، قم – کاشان، کاشان – اصفهان، ارومیه – تبریز، زنجان – تبریز، کنارگذر مشهد، باغچه – مشهد و بندرعباس – شهید رجایی، عوارض عبور از این آزادراه‌ها به صورت الکترونیکی دریافت می‌شود.


وی با اعلام این‌که طرح پرداخت عوارض بر اساس پیمایش نیز تا دو هفته آینده در مسیر آزادراه تهران – ساوه حدفاصل تهران – رباط کریم به صورت آزمایشی اجرا می‌شود، افزود: این برنامه در مرحله بعد در مسیر کرج – قزوین بین شهر‌های هشتگرد، نظرآباد، محمدیه و مهرگان به اجرا گذاشته می‌شود تا مسافرانی که بین این شهر‌ها تردد می‌کنند، فقط بخشی از عوارض را که از آن تردد می‌کنند پرداخت کنند و مجبور به پرداخت کل هزینه نباشند.


معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها افزود:


یکی دیگر از اقداماتی که برای تسهیل در امر رسیدگی به مشکلات و سوالات رانندگان صورت گرفته، نصب کیوسک‌های اطلاع رسانی است که در این کیوسک‌ها علاوه بر ارائه خدمات پرداخت به رانندگان، به سوالات و شکایات آن‌ها در همان محل رسیدگی می‌شود.معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها در شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور بیان کرد: در این کیوسک ها، کارت آنی رو نیز به افرادی که سر و کار کمتری با اینترنت و شناخت کمتری از روش‌های پرداخت الکترونیکی عوارض دارند ارائه می‌شود.


میرشفیع با اعلام این‌که هدف از اجرای این طرح، حذف نیاز به توقف در عوارضی‌ها و ایجاد ایمنی و تسهیلات بیشتر برای رانندگان است و مردم نباید بابت الکترونیکی شدن پرداخت عوارض نگرانی داشته باشند، اظهار کرد: قرار است تا پایان شهریور همه ۲۸ آزادراه کشور تحت پوشش پرداخت الکترونیک عوارض آزادراهی قرار گیرند ضمن این‌که تمام آزادراه‌های جدید و تازه ساز هم از این روش استفاده خواهند کرد.

به گفته وی، بزودی و با کاهش حجم مسافرت‌های تابستانی، عوارضی‌های قدیمی در آزادراه‌ها جمع آوری می‌شود.معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها یاداور شد: از مدت‌ها قبل با نصب تابلو‌های بزرگ به مردم اعلام شده بود که در این آزادراه دیگر عوارض به‌صورت نقدی دریافت نمی‌شود و اپلیکیشن آنی رو را نصب و از این طرق عوارض را پرداخت کنید. اما روز گذشته افرادی را در عوارضی مستقر کرده و از هر خودرو سواری ۳۵۰۰ تومان نقدا دریافت می‌کردند. اقدامی که اعتراض مردم را به همراه داشت.

  • منبع خبر : خبرگزاری میزان