فردوسی پور به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شد
فردوسی پور به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شد

به گزارش اقتصاد برخط: با اعلام مدیرعامل سابق نفت تهران، مجری برنامه نود به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شده است.

عادل فردوسی پور یکی از چهره‌های سرشناس ورزش و مجریگری ایران است؛ او به واسطه برنامه نودش محبوبیت خیره کننده ای در میان مردم عادی و حتی برخی چهره‌های سیاسی دارد.

سال گذشته وقتی عادل در مقابل چشمان علی فروغی مدیر شبکه سه، برنده جایزه بهترین برنامه تلویزیونی شد، پشت میکروفن رفت و با بغضی آشکار در چهره و آوای کلامش، اعلام کرد سال ۹۸ بخاطر بی مهری مدیران سازمان صداوسیما سخت‌ترین سال کاری او بوده است.

از زمانی که علی فروغی به عنوان مدیر شبکه سه انتخاب شده بود، عادل با این مدیر جوان و دچار کشمکش شد و پس از چند وقت برنامه نود با ۲۰ سابقه تعطیل شد و نصف تیم رسانه‌ای این تهیه کننده محبوب با سرنوشت نامعلومی روبه‌رو شدند.

فردوسی پور در مسیر تبدیل برنامه نود به سمبُل برنامه‌های تلویزیون و در راه جذب مخاطب میلیونی، با چالش‌ها و سختی‌های زیادی رو به رو شده است.

پس از تعطیلی برنامه نود، برنامه فوتبال ۱۲۰ این تهیه کننده کرمانی هم با پایان این فصل فوتبال اروپا قرادادش با شبکه ورزش تمام می‌شود و مشخص نیست آیا مدیران قصد تمدید آن را دارند یا خیر.

حالا هم خبر رسیده حمیدرضا جهانیان مالک سابق نفت تهران از تهیه کننده و مجری سابق برنامه نود شکایت کرده. جهانیان در ارتباطی با رادیو تهران اعلام کرد عادل فردوسی پور بدلیل شکایت او و با حکم دادگاه به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شده است یا باید ۱ میلون و پانصد هزارتومان جریمه بپردازد.

البته در رابطه با این ادعا حکم دادگاه برای عادل، از شلاق به جریمه نقدی تبدیل شد که فردوسی پور با پرداخت این جریمه نقدی، این پرونده را بسته است.

البته این برای اولین بار نیست که این چهره محبوب پایش به دادگاه باز می‌شود.