معاون مسافری راه‌آهن از آغاز پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی از ۱۶ و ۱۷ بهمن بدون افزایش قیمت خبر داد.

به گزارش اقتصاد بر خط، میرحسن موسوی در نشست خبری با اشاره به این‌که پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای ایام پیک نوروز ۹۸  ( ۲۴اسفند ۹۷ تا ۱۶ فروردین ۹۸) از ۱۶ و ۱۷ بهمن آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: برای ایام مذکور 2 میلیون و ۱۰ هزار نفر ظرفیت ایجاد شده که نسبت به ایام پیک سال ۹۷ بالغ بر ۱۵ درصد رشد داشته است.

وی با بیان این‌که به جز تیرماه امسال که قیمت بلیت قطار ۱۰ درصد افزایش یافت در پیش فروش قطارهای ایام نوروزی ۹۸ هیچگونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت، افزود: بلیت ها به صورت اینترنتی در سه مرحله به فروش می‌رسد؛ ساعت ۷ صبح همه مسیرها به استثنای مسیر مشهد، از ساعت ۱۲ روز ۱۶ بهمن همه مسیرها به مشهد به جز تهران-مشهد و روز ۱۷ بهمن نیز مسیر بلیت تهران-مشهد به فروش می‌رسد.

معاون مسافری راه‌آهن با اشاره به این‌که در ایام تعداد قطارهای ۵ ستاره افزایش یافته است، گفت: برای اولین بار رتبه‌بندی شرکت‌های مسافری ریلی در پیش فروش اعمال شده؛ بر این اساس بلیت  قطار ۴ تخته ۵،‌۴ و سه ستاره، قطارهای اتوبوسی چهار، سه و دو ستاره و شش تخته سه ستاره و دو ستاره ارائه می‌شود.

به گفته موسوی، مسافران امروز و فردا می‌توانند به سایت راه‌اهن مراجعه کنند و اطلاعات مربوط به قطارها را دریافت کنند.

وی بیان کرد: امسال ۶۷ واگن نوسازی و بازسازی شده در ایام نوروزی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: از این تعداد ۶ رام ریل باس و ۲۶ سالن نیز مربوط به قطارهای ۴ تخته است.

منبع : خبرگزاری تسنیم