قیمت سهام اوبر از ۴۵ دلار قیمت گشایش به حدود ۴۰ دلار سقوط کرد
قیمت سهام اوبر از ۴۵ دلار قیمت گشایش به حدود ۴۰ دلار سقوط کرد

روز گذشته عرضه اولیه شرکت تاکسی اینترنتی اوبر در آمریکا انجام شد که به شکل ناباورانه ای طی چند ساعت منفی 9 درصد منفی شد.

به گزارش اقتصاد بر خط ، روز گذشته عرضه اولیه شرکت تاکسی اینترنتی اوبر که اتفاقا ریاست آن را یک ایرانی بر عهده دارد، برگزار شد که پس از عرضه اولیه ۷ سال پیش فیس بوک، بزرگ ترین عرضه اولیه سال های گذشته در بورس آمریکا محسوب می‌شود.

نکته حائز اهمیت اینکه در حالی که خریداران سهام همواره انتظار دارند که پس از عرضه اولیه یک شرکت، شاهد بالا رفتن قیمت‌ آن باشند اما ساعاتی پس از عرضه اولیه اوبر سهام این شرکت ۹ درصد سقوط کرد.

قیمت سهام اوبر از ۴۵ دلار قیمت گشایش به حدود ۴۰ دلار سقوط کرد.

البته سهم این شرکت تا قبل از بسته شدن بازار توانست بخشی از سقوط خود را جبران کند اما به طور کلی سقوط سهام یک شرکت در روز عرضه اولیه در بازارهای بورس بسیار نادر است.

راب سوران، کارشناس رویترز معتقد است سرمایه‌گذاران نسبت به شرکتی که از زمان شکل‌گیری ۸ میلیارد دلار ضرر کرده نگران هستند و از طرف دیگر هیچ نشانه‌ای از نحوه کسب درآمد اوبر در سال های آینده نیز وجود ندارد.

این تنها مشکل تاکسی اینترنتی اوبر نیست چرا که رانندگان این شرکت و دیگر شرکت‌های رقیب خواستار افزایش نرخ کرایه‌ها شده‌اند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس