محمد باقر رضوی تقوی: در اتاق نباید به دنبال لابی گری شخصی بود
محمد باقر رضوی تقوی: در اتاق نباید به دنبال لابی گری شخصی بود

رضوی گفت : متاسفانه شاهد بودیم در دوره‌های قبل افرادی که شایسته این کسوت نیستند وارد اتاق شدند، و اتاق را مثله کردند. لذا تصمیم گرفتیم دوباره وارد میدان شویم تا شاید بتوانیم آبروی از دست رفته این اتاق را دوباره به آن برگردانیم.

به گزارش اقتصاد بر خط ، محمد باقر رضوی تقوی دارو ساز است و در آلمان تحصیل کرده است. وی در دور اول اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی عضو هیأت نمایندگان استان البرز بود و هم اکنون عضو اتاق فکر اتحاد اندیشمندان کار و اشتغال البرز است. وی در ادامه و در تشریح سوابق کاری خود گفت: رئیس انجمن فرآورده های گوشتی و عضو شرکت شهرک‌های صنعتی سپهر و عضو شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت هستم.

وی با بیان اینکه متاسفانه شاهد بودیم در دوره‌های قبل افرادی که شایسته این کسوت نیستند وارد اتاق شدند، اظهار داشت: در واقع این افراد اتاق را مثله کردند. لذا تصمیم گرفتیم دوباره وارد میدان شویم تا شاید بتوانیم آبروی از دست رفته این اتاق را دوباره به آن برگردانیم.

رضوی تقوی با بیان اینکه در همه جای دنیا صنعتگران حرف اول را می‌زنند، این سوال را مطرح کرد که در همه جای دنیا صنعتگران وزیر و وکیل می‌شوند. پس چرا در ایران این اتفاق رخ نمی‌دهد؟

وی یادآور شد اتاق بازرگانی جایگاه بسیار خوبی در این زمینه دارد و بسیاری از مطالبات در سطح کلان را می‌تواند مرتفع کند. لذا ما نباید انتظار داشته باشیم که در این اتاق بحث‌های خصوصی و لابی‌گری مطرح شود. باید از ویژگی‌های اتاق بهره برد تا جمعی منسجم به کارهای خود بپردازند.

منبع: خبرآنلاین