مرغداران مکلف به عرضه مرغ با قیمت تنظیم بازار خواهند بود
مرغداران مکلف به عرضه مرغ با قیمت تنظیم بازار خواهند بود

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: بر اساس دستورالعمل‌ وزارت جهاد کشاورزی، تحویل دان به مرغداران با معرفی اتحادیه مرغداران استان و با اخذ تعهد از مرغدار برای عرضه مرغ با قیمت تنظیم بازار خواهد بود.

به گزارش اقتصاد بر خط، سیداحمد ذکریایی‌نژاد امروز عصر امروز در جلسه تبادل‌نظر در خصوص تحویل نهاده‌های طیور به کارخانجات و لزوم فروش دان آماده به مرغداران استان که با حضور مدیران عامل کارخانجات خوراک طیور استان برگزار شد، اظهار کرد: باید شرایط حادث شده در خصوص تامین نهاده‌های دامی در کشور و به تبع در استان را با همکاری و تعامل همدیگر مدیریت کنیم تا هم تولیدکننده و مصرف‌کننده متضرر نشوند.

وی افزود: تاکنون حتی یک کیلوگرم نهاده دامی با قیمت ارز آزاد وارد کشور نشده است لذا بر اساس دستورالعمل وزارت جهاد کشاورزی، تمامی مرغداران موظف هستند مرغ تولیدی خود را با قیمت مصوب تنظیم بازار به مصرف‌کننده عرضه کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان تصریح کرد: توزیع نهاده‌های دامی بین کارخانجات خواک طیور بر اساس میزان فروش دان تولیدی خواهد بود و مرغداران در انتخاب کارخانه  تولید خوراک طیور برای خرید آزاد خواهند بود.

ذکریایی‌نژاد افزود: اجرای این طرح با هدف، رصد نهاده‌های دامی از مرحله ورود به کشور تا رسیدن به دست مصرف‌کننده انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۸۵ درصد از مرغداران استان از دان آماده برای طیور خود استفاده می‌کنند و مرغداران استان مانند گذشته به جوجه‌ریزی و تولید خود ادامه داده  و بخش بزرگی از مرغ مورد نیاز استان و حتی کشور را تامین می‌کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان اضافه کرد: بخش بزرگی از پیشرفت و فعالیت مرغداری‌های استان در این شرایط مدیون کارخانجات تولید خوراک طیور استان است که توانسته‌اند با مدیریت صحیح و تعامل با تعاونی‌ها و مرغداران موفق عمل کنند

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس