مصوبه خاص کمیسیون تلفیق
مصوبه خاص کمیسیون تلفیق

کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸، درآمد ۵۶۰۰ میلیارد تومانی را از محل اخذ حقوق و عوارض خودرو در مصوبات خود گنجانده است.

به گزارش اقتصاد بر خط، بررسی مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه نشان در حالی سقف منابع و مصارف بودجه دولت حدود 35 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است که قسمت عمده افزایش درآمدها از محل افزایش درآمدهای مالیاتی میباشد.

بر این اساس یکی از درآمدهای منظور شده در لایحه بودجه مربوط به حقوق ورودی خودرو میباشد که در لایحه بودجه دولت مشخصا رقمی برای این منظور در نظر گرفته نشده بود.

لازم به ذکر است،  بر اساس سیاستهای ارزی دولت، خودرو در گروه 4 کالایی اولویت بندی شده و فعلا مجوزی برای واردات و یا ترخیص آن صادر نشده است. برخی اظهار نظرهای دولت مردان حاکی از آن است  که سال آینده نیز تغییری در این سیاست اعمال نخواهد شد.

این در حالی است که اعضای کمیسیون تلفیق درامدی نزدیک به 5600 میلیارد تومانی را برای دولت از این محل در نظر گرفته اند.

گفتنی است، در حال حاضر حدود 13 هزار خودرو در گمرکات کشور دپو شده است که بخشی از آنها مشکلات حقوقی و قضایی داشته و امکان ترخیص آنها وجود ندارد. به نظر میرسد اعضای کمیسیون تلفیق روی اخذ حقوق ورودی این خودروها در سال آینده حساب ویژه ای باز کرده‌اند.

بررسی ها نشان میدهد تنها در بودجه سال 97 حدود 4200 هزار میلیارد تومان درامد از محل ترخیص این خودروها باید درآمد کسب میشد که فعلا هیچ گونه درامدی از این محل بدست نیامده است.

منبع:خبرگزاری تسنیم