معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده : تحقق شاخص‌های جنسیتی در کشور یکی از اولویت های ما است
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده : تحقق شاخص‌های جنسیتی در کشور یکی از اولویت های ما است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به توجه دولت به توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: ۳.۵ میلیون زن سرپرست خانوار در کشور داریم که به توانمندسازی آنها توجه داریم.

به گزارش اقتصاد بر خط ، معصومه ابتکار ظهر امروز شنبه در نشست زنان و خانواده در تبریز که با حضور زهرا ساعی نماینده مردم تبریز در مجلس و محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد اظهار داشت: تحقق شاخص‌های جنسیتی و جمعیتی در کشور یکی از اولویت های ما است که برای این منظور برنامه های مختلفی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه بیمه زنان سرپرست خانوار دیگر موضوعی است که پیگیر آن هستم، گفت: با مجلس رایزنی هایی در این خصوص داریم و امیدواریم با تلاش های انجام شده، بیمه زنان خانه دار و سرپرست خانوار امسال اجرایی شود.

ابتکار با تاکید بر اینکه برای همکاری با معاونت فناوری رئیس جمهوری برای اجرای طرح‌های اشتغال زا و حمایت از اشتغال زنان آمادگی کاملی داریم، ادامه داد: در قالب استار تاپ ها و فناوری‌های نوین می‌توان این همکاری‌ها را انجام داد.

وی به زنان روستایی نیز اشاره کرد و با بیان اینکه ایجاد اشتغال برای زنان روستایی از جمله دیگر جهت گیری های ما در جهت حمایت از بانوان است، افزود: استانداردسازی تولید محصولات کشاورزی و حرکت به سمت برند سازی از جمله اقدامات انجام شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده آذربایجان شرقی نیز اشاره کرد و ابراز داشت: سند ارتقای وضعیت زنان برای تحقق این برنامه‌ها برای استان‌ها تدوین شده که باید در شورای برنامه ریزی استان‌ها مصوب شود.

ابتکار با بیان اینکه سرمایه های خوبی در آذربایجان شرقی وجود دارد، گفت: برای تحقق اهداف در توانمند سازی زنان در مرحله نخست زنان شناسایی سرپرست خانوار بعد از آن نیازسنجی و سپس آموزش و کمک به تامین منابع و بازاریابی خدمات و کالاهای تولیدی تا رسیدن این قشر به مرحله خود اتکایی در کنارشان هستیم.


وی اظهار داشت:

امیدواریم زنان این استان در این زمینه پیشرو باشند و گام های موثری برای توانمندسازی و توان افزایی زنانی که سرپرست خانوار بوده و معیشت خود و افراد تحت تکفل خود را تامین می کنند، برداشته شود.

ابتکار در خصوص دختران بازمانده از تحصیل نیز گفت: در حال شناسایی دختران بازمانده از تحصیل به خصوص در روستاها و مناطق مرزی هستیم و تاکید دولت در این خصوص حمایت از بانوان و دختران است.

  • منبع خبر : مهر