معاون وزیر نیرو : هزار و ۸۰۰ مگاوات برق صادر می‌کنیم
معاون وزیر نیرو : هزار و ۸۰۰ مگاوات برق صادر می‌کنیم

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه هزار و ۸۰۰ مگاوات برق صادر می‌کنیم، گفت: ظرفیت برق کشور به ۸۱ هزار مگاوت می‌رسد.

به گزارش اقتصاد بر خط ، همایون حائری بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به پروژه‌های برق منطقه کاشان اظهار داشت: در حال حاضر ظرفیت برق نصب شده در کشور به حدود ۸۱ هزار مگاوات برق می‌رسد و همکاران ما در بخش نیروگاه این اماکن را برای تابستان آماده کرده‌اند و در منطقه کاشان نیز پیک مصرف ۳۳۰ مگاوات برق بود در حالی که ظرفیت نیروگاه برق این شهرستان جمعاً هزار برابر است.

وی ضمن اشاره به پروژه‌های مختلف در منطقه کاشان افزود: با کلیه کشورهایی که مرز خاکی داریم ارتباط الکتریکی نیز داریم و با این ارتباط می‌توان پایداری برق آن کشورها را نیز ضمانت کنیم به نحوی که صادرات برق ما در تابستان به هزار و ۸۰۰ مگاوات و واردات نیز به ۴۰۰ مگاوات می‌رسد.

معاون وزیر نیرو با دعوت سیدجواد ساداتی نژاد، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی جهت بازدید از پروژه‌های برق منطق کاشان در سفری یک روزه به این شهرستان سفر کرده است.

تعرفه برق کاشان نیز در چهار ماه سال از خرداد تا شهریور بر اساس مصوبه هیئت دولت و با پیگیری نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی از چهار گرمسیری به سه گرمسیری تغییر پیدا کرد.

  • منبع خبر : مهر