نگاهی به معاملات امروز بازار سهام
نگاهی به معاملات امروز بازار سهام

همزمان با رشد ۲.۷ درصدی شاخص بورس تهران و به موجب پیام‌های ناظران بورس و فرابورس ۱۰ نماد از گردونه معاملات خارج شدند و هشت نماد دیگر به تابلوی معاملات بازگشتند.

به گزارش اقتصاد بر خط، معاملات امروز بازار سهام با رشد خیره کننده شاخص بورس همراه بود در این روز نمایشگر اصلی بازار به میزان پنج هزار و ۶۲۴ واحد رشد کرد. این رشد منزله کسب بازده ۲.۷ درصدی برای نماگر یاد شده بود بیش از هر چیز تحت تاثیر نمادهای «فولاد»، «فارس» و «مبین» به وقوع پیوست. همزمان با این رشد و به موجب پیام‌های ناظران بورس و فرابورس ۱۰ نماد از گردونه معاملات خارج شدند و هشت نماد دیگر به تابلوی معاملات بازگشتند.


«حسیر» متوقف شد:

نماد معاملاتی شرکت ریل سیر کوثر (حسیر) متوقف شد تا در خصوص توضیحات تکمیلی در خصوص آثار احتمالی ناشی از افزایش تعرفه حمل واگنهای مخزندار در سال مالی ۱۳۹۸ و در ۹ ماهه پایانی سال مالی ۱۳۹۷ به ارائه شفاف سازی بپردازد. در شفاف سازی این شرکت آمده که آثار احتمالی ناشی از افزایش تعرفه حمل واگن‌های مخزندار همانگونه که در اطلاعیه قبلی اعلام شد بوده است. مطابق با آنچه که شرکت پیش تر اعلام کرده بود از ابتدای سال ۱۳۹۸ واگن های مخزندار به شرکت زیر مجموعه منتقل شده و در مورد آثار این افزایش بر عملکرد ۹ ماهه پایانی سال ۱۳۹۷ نیز به نظر می رسد تأثیر آن در سود خالص شرکت بیش از پنج درصد نباشد.

رای دادگاه به نفع «ذوب» صادر شد: نماد معاملاتی شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان که در فرابورس با نماد «ذوب» معامله می‌شود امروز و در میانه معاملات متوقف شد تا در خصوص نتیجه نهایی دعوی علیه شرکت توضیح دهد. بر این اساس شرکت اعلام کرده است که دعوی حقوقی به نفع شرکت خاتمه یافته و درخواست شاکی از سوی دادگاه رد شده است.

 در شفاف سازی «ذوب» آمده است که خانم نسرین احسانی نسبت به ۲۱ هزار و ۲۰۰ متر مربع از زمین های متعلق به شرکت ذوب آهن اصفهان واقع در بلوار شفق اصفهان ادعای مالکیت کرده که بر اساس رای نهایی دادگاه ادعای ایشان رد شده است. لازم به توضیح است این موضوع یکی از بندهای گزارش حسابرس مستقل برای عملکرد سال مالی ۹۶ (بند ۱۷ قسمت الف) بوده و با صدور این رای یکی از تکالیف مجمع مبنی بر حل موضوع رفع مشکلات نقل و انتقال اسناد مالکیت شرکت انجام شده است.

خلاصه پیام‌های امروز ناظران بورس و فرابورس در جدول زیر آمده است:

پیام‌های امروز ناظران بورس و فرابورس 800x381 - نگاهی به معاملات امروز بازار سهام

  • منبع خبر : اقتصاد آنلاین