کشورهایی که بیشترین میزان بدهی جهانی را داشته اند
کشورهایی که بیشترین میزان بدهی جهانی را داشته اند

با توجه به بررسی‌های انجام شده در خصوص کشورهایی که بیشترین میزان بدهی جهانی را در بازه زمانی ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ تجربه کرده‌اند، کشور ژاپن در جایگاه نخست قرار گرفت.

به گزارش اقتصاد بر خط ، اکثریت مردم سراسر جهان، کشور ژاپن را بسیار توسعه یافته و مرفه تصور می‌کنند. این کشور با تولید ناخالص داخلی سرانه به میزان ۳۹۳۰۶دلار در سال ۲۰۱۸، دارای یکی از پیشرفته‌ترین اقتصادهای جهان محسوب می‌شود. با این حال، بسیاری از مردم نمی‌دانند که این کشور پیشرفته، بیشترین میزان بدهی جهانی را دارد. میزان بدهی کشور ژاپن در سال ۲۰۱۷، حدود ۲۳۸درصد تولید ناخالص داخلی این کشور بوده است.

بر اساس نمودار ارائه شده، پس از کشور ژاپن، یونان با ۱۸۲درصد بدهی نسبت به تولید ناخالص داخلی کشورش در جایگاه دوم قرار دارد. به دنبال آن، کشورهای ایتالیا، پرتغال، و ایالات متحده آمریکا، جزو کشورهای با بیشترین میزان بدهی نسبت به تولید نا خالص داخلی کشورشان هستند. همچنین، گفتنی است که شواهد نشان می‌دهد میزان بدهی ایالات متحده آمریکا از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷، از ۶۵ درصد به ۱۰۵درصد افزایش یافته است. قابل ذکر است که کشورهای اسپانیا و بریتانیا، بیشترین افزایش میزان بدهی را در طول این بازه زمانی تجربه کرده‌اند.

در نمودار ارائه شده، کشورهایی که بیشترین میزان بدهی را نسبت به تولید ناخالص داخلی کشورشان، در بازه زمانی ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ داشته‌اند، مشاهده می‌کنید؛

  • منبع خبر : اقتصاد آنلاین