کنترل بازار خودرو از طریق وارد کردن خودرو با ارز منشا خارجی
کنترل بازار خودرو از طریق وارد کردن خودرو با ارز منشا خارجی

وارد کردن خودرو با ارز منشا خارجی از راهکارهای کنترل بازار خودرو است.

به گزارش اقتصاد بر خط ، رضا انصاری افزود: برای کنترل بازار و افزایش تولید خودرو باید برای قطعه سازان تامین نقدینگی کنیم که عملیاتی شدن این موضوع نیازمند حمایت و کمک بانک‌ها بخصوص بانک مرکزی است.

عضو فراکسیون امید بیان کرد: وزارت صمت هیچ مخالفتی مبنی با واردات خودرو با ارز منشا خارجی ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعتقاد دارد که تا زمانی که در ساختار مالکیت بنگاه‌ها تغییری ایجاد نشود بی شک هیچ تحولی در ساختار صنعت خودرو و صنعت کشور ایجاد نمی شود.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس با اشاره به اینکه بخش اعظم یارانه کشور در اختیار صنایع رانتی مانند پتروشیمی و فولاد قرار دارد، گفت: اگرچه افزایش قیمت ارز سبب شد که صنایع مذکور بیشترین سودها را کسب کند اما متاسفانه صنایع فولادی و پتروشیمی کمترین منافع را برای کشور ادارند.

انصاری بیان کرد: دست کردن در جیب مردم برای تامین بخشی از یارانه‌ها باعث ایجاد التهاب در جامعه می‌شود.

عضو فراکسیون امید با بیان اینکه برای حذف و اصلاح یارانه ها باید به سراغ تمام محصولات به جز بنزین رو بیاوریم گفت: اصلاح یارانه‌های انرژی علاوه بر اینکه باعث تقویت اقتصاد کشور می‌کند به اقشار آسیب‌پذیر جامعه هم کمک می‌کند.

انصاری در ادامه با بیان اینکه حل مشکلات اقتصادی از اصلی و مهم ترین وظیفه مسئولین به شمار می رود گفت: برای رفع مشکلات اقتصادی باید اصلاحات اساسی در موضوعاتی مانند ساختار بودجه کشور، ساختار مالکیت بنگاه ها، یارانه ها انجام شود.

وی با بیان اینکه دولت بیش از ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه  پرداخت می کند ادامه داد: ورود دولت به موضوع قیمت بنزین در زمانی که بحث یارانه ها پیش می آید امری اشتباه است.

  • منبع خبر : ایلنا