۱۰۰ طرح برای سرمایه گذاری در صنعت گردشگری البرز پیش بینی شده
۱۰۰ طرح برای سرمایه گذاری در صنعت گردشگری البرز پیش بینی شده

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز گفت: 100 طرح برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در این استان پیش بینی شده است و تلاش می کنیم با اجرای این طرح ها صنعت گردشگری البرز را توسعه دهیم.

به گزارش  اقتصاد بر خط، حجت الاسلام و المسلمین فخرالدین صابری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز عصر امروز در شورای اقتصاد مقاومتی که در فرودگاه پیام برگزار شد، گفت: ۱۰۰ طرح برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در این استان پیش بینی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز بیان کرد: مطالعات طرح جامع گردشگری البرز به پایان رسیده که در این طرح ها با ۲۶ بسته سرمایه گذاری گردشگری و ۱۱ بسته سرمایه گذاری بوم گردی به دنبال توسعه صنعت گردشگری هستیم.

وی با بیان اینکه سهمیه ایجاد اشتغال البرز در سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ نفر در بخش گردشگری بود و بر این اساس حدود ۳۰۰ نفر در هتل پنج ستاره قصر رز در البرز که نخستین هتل پنج ستاره این استان به شمار می رود مشغول به کار می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین صابری با بیان اینکه این هتل ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، اذعان کرد: استان البرز دارای ۵۲ واحد اقامتی است و با بهره برداری از این هتل پنج ستاره اقدامات مؤثری در حوزه گردشگری انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز خاطرنشان کرد: مجتمع پذیرایی با اشتغالزایی ۱۰۰ نفر و سفرخانه سنتی با به کارگیری ۲۰ نفر از دیگر طرح ها در این زمینه به شمار می رود.

وی در پایان گفت: درصدد ارائه تسهیلات چهار درصدی به منظور رونق گردشگری هستیم و امروز فعالیت های خوبی از سوی هنرمندان حوزه گردشگری و صنایع دستی انجام می شود و توانسته اند در نمایشگاه کره جنوبی فعالانه حضور داشته باشند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس