۲۳ درصد از صنعت کشور سهم صنایع سلولزی و شیمیایی
۲۳ درصد از صنعت کشور سهم صنایع سلولزی و شیمیایی

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد سهم صنایع سلولزی و شیمیایی از صنعت کشور ۲۳ درصد است و ۱۹ هزار و ۵۷۰ واحد صنعتی با اشتغالزایی ۴۷۵ هزار نفری در این زمینه فعالیت می کنند.

به گزارش اقتصاد بر خط ، «فرشاد مقیمی» در نشست تخصصی پایش صنایع شیمیایی با تشریح شرایط اقتصادی کشور افزود: راهبرد اصلی وزارتخانه، حمایت از تولید با اولویت حفظ وضعیت موجود واحدهای صنعتی است.
وی برگزاری نشست های پایش را در همین راستا برشمرد و گفت: شناسایی مشکلات و چالش های صنایع مختلف در ترسیم فضای صنعتی کشور راهگشا بوده و در تدوین برنامه‌ای مبتنی بر واقعیت موثر است.


تولید ۴۰ میلیون تن محصولات پتروشیمی در ۹ ماهه امسال

مقیمی بر ضرورت توجه به پتانسیل های نهفته در صنعت پتروشیمی تاکید کرد و گفت: میزان تولید ۹ماهه امسال در این صنعت به بیش از ۴۰ میلیون تن رسید.

وی افزود: در حوزه صنعت لاستیک، دوده، روغن موتور و صنعتی نیز توانمندی های خوبی وجود دارد که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

به گفته معاون امور صنایع وزارت صنعت، ظرفیت نصب شده کشور برای تولید تایر نزدیک به ۳۵۰ هزار تن در سال است که با اجرای برنامه توسعه صنعت لاستیک انتظار می رود حدود ۵۰ هزار تن به ظرفیت تولید اضافه شود.

مقیمی همچنین از تولید ۴۹۶ هزار تن روغن موتور و صنعتی و افزایش ۵۸ درصدی تولید این بخش در ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: برای تسریع در انتقال ارز، رفع مشکل سرمایه در گردش و اختصاص ارز برای واردات مواد اولیه تمهیداتی اندیشیده شده است.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)