۷۰ درصد از تولیدات شرکت های دارویی استان صادر می شود
۷۰ درصد از تولیدات شرکت های دارویی استان صادر می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با بیان اینکه موثرترین و بزرگ ترین شرکت های داروسازی کشور در این استان مستقر هستند، گفت: با فعالیت این شرکت ها علاوه بر تامین نیاز کشور، 70 درصد از تولیدات شرکت های دارویی استان صادر می شود.

به گزارش اقتصادبرخط و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، جهانگیر شاهمرادی با بیان این مطلب در جلسه رسیدگی به مشکلات شرکت های دارویی استان، اظهار داشت: در استان البرز شرایط خاص و ویژه برای شرکت های داروسازی وجود دارد. در حال حاضر ۵۱ واحد دارویی در البرز فعال است و دو واحد غیرفعال نیز در آینده نزدیک با رفع مشکلات شان به چرخه تولید دارو بازمی گردند.
انجمن صنایع دارویی البرز ایجاد می شود
این مسئول در ادامه سخنان خود با اشاره به ظرفیت استان در حوزه تولید دارو تاکید کرد: ایجاد و راه اندازی انجمن صنایع دارویی البرز از جمله ضرورت هایی است که می تواند علاوه بر ایجاد انتظام بخشی به فعالیت های این حوزه بسترهای لازم به منظور رشد و توسعه فعالیت های اقتصادی و صادراتی را فراهم کند.
وی یادآور شد: اکثر قریب به اتفاق این واحدها، شرکت های دانش بنیان هستند که با تشکیل انجمن صنایع دارویی می توان از ظرفیت آنها در حوزه های مختلف استفاده کرد.
رفع مشکلات نقدینگی صنایع داروسازی در دستور کار معاونت اقتصادی استانداری
رفع مشکلات نقدینگی صنایع داروسازی استان از دیگر مواردی بود که معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بر روی آن تاکید کرد. وی در این رابطه خاطر نشان کرد: برای رفع مشکلات آنان مقرر شده است قسمت هایی از مواد اولیه با ارز نیمایی خریداری شود که نیازمند این است که سرمایه در گردش مورد نیاز را برای واحدهای صنعتی تامین کنیم.
وی افزود: با توجه به تاکید استاندار البرز مقرر شده است از تسهیلات ویژه دولت که امسال منهای بسته رونق تولید، به ما تعلق می گیرد پرونده های شرکت های تولید دارو تشکیل شده و به مرور تسهیلات مدنظر تزریق شود.
شاهمرادی ادامه داد: رصد اقدامات، شناسایی و رفع موانع صنایع دارویی در سال جاری یکی از اولویت های است که به صورت ویژه از سوی معاونت اقتصادی در دست پیگیری است چرا که دارو کالایی است که سلامت مردم را تامین می کند و باید در اولویت امور نیز قرار گیرد.
تقویت ارتباط با دانشگاه ها و ایجاد بانک اطلاعاتی فارغ التحصیلان از دیگر موارد مطرح شده از سوی شاهمرادی بود.
به گفته وی در حال حاضر در بسیاری از حوزه های تولیدی نیاز به نیروهای توانمند و تخصصی وجود دارد. بر این اساس تفاهم نامه ای با سازمان فنی و حرفه ای منعقد شده است تا به منظور تامین نیروی تخصصی در طرح اشتغال مهارت محور قرار گرفته و با دریافت آموزش های تخصصی و مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی بسترهای لازم به منظور کاهش نرخ بیکاری و مهارت افزایی در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی فراهم شود.