افزایش ۱۱۶ درصدی واردات برنج و ۲۰۷ درصدی واردات روغن خام+ جدول
افزایش ۱۱۶ درصدی واردات برنج و ۲۰۷ درصدی واردات روغن خام+ جدول

به گزارش اقتصاد بر خط به نقل از ایرنا: میزان واردات برنج و روغن خام توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران در 5 ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 116 و 207 درصد به لحاظ وزنی افزایش یافت.

در ۵ ماهه اول سال ۱۳۹۷ به میزان ۸۷ هزار و ۳۰۰ تن گندم به ارزش ۷۹ میلیون و ۱۰۰ هزار یورو گندم توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران به کشور وارد شده اما در ۵ ماهه ابتدای امسال گندمی وارد کشور نشده است.

میزان واردات برنج در ۵ ماهه اول سال ۱۳۹۷ به میزان ۴۷ هزار تن و به ارزش ۴۲ میلیون و ۳۰۰ هزار یورو بوده و میزان واردات این محصول کشاورزی در ۵ ماهه ابتدای امسال به میزان ۱۰۱ هزار و ۶۰۰ هزار تن به ارزش ۸۳ میلیون و ۴۰۰ هزار یورو بوده که این ارقام حکایت از رشد ۱۱۶ درصدی واردات برنج به لحاظ وزنی و ۹۷ درصدی واردات این کالا از نظر ارزشی در ۵ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل را توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران داشته است.

این گزارش می‌افزاید: واردات روغن خام توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران در ۵ ماهه ابتدای سال گذشته ۹۴ هزار و ۷۰۰ تن به ارزش ۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو و واردات این محصول در ۵ ماهه ابتدای امسال ۲۹۱ هزار و ۱۰۰ تن به ارزش ۱۹۸ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو بوده که این محصول در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۲۰۷ درصد و به لحاظ ارزشی ۲۳۹ درصد رشد داشته است.

شکر هم در ۵ ماهه اول امسال ۵۷۰ هزار و ۵۰۰ تن به ارزش ۱۷۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن توسط شرکت بازرگانی دولتی وارد کشور شده اما در ۵ ماهه سال ۱۳۹۷ این محصول توسط این شرکت دولتی واردات نداشته است.

13980814000400 Test NewPhotoFree 300x91 - افزایش 116 درصدی واردات برنج و 207 درصدی واردات روغن خام+ جدول
واردات کالاهای اساسی شرکت بازرگانی دولتی ایران در ۵ ماهه ۹۸ و ۹۷