بنامولایی : در دوره بعد اتاق بازرگانی به دنبال تکمیل کارهای نیمه تمام هستیم
بنامولایی : در دوره بعد اتاق بازرگانی به دنبال تکمیل کارهای نیمه تمام هستیم

رحیم بنامولایی چهره نام آشنای بخش خصوصی در استان البرز و کشور است. وی که طی چهار سال گذشته به عنوان رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی استان البرز فعالیت داشته است با حضور در لیست ائتلاف «اتحاد اندیشمندان کار و اشتغال» در انتخابات دور سوم اتاق البرز نیز حضور دارد.

به گزارش اقتصاد بر خط، وی با بیان اینکه کسی که بخواهد مدیریت داشته باشد با زیاده خواهی‌ها و خرده فرمایشات و رسانه‌ها طرف است، صحبت های خود را در جمع فعالان اقتصادی آغاز کرد و اظهار داشت: دولت هشتم و نهم شعار بصیرت داد. دولت دهم و یازدهم شعار تدبیر داد. بصیرت یعنی این که آدم ها اهل نظر باشند و تدبیر یعنی مدیریت‌ها احساسی و دسته‌ای نباشد.

وی با تایید این نظر که اتاق بازرگانی فعالیت سیاسی ندارد، اظهار داشت: اما باید توجه داشته باشیم فردی که وارد اتاق بازرگانی می شود باید از سیاست هم اطلاعات داشته باشد.


قانون فضای کسب وکار را در اتاق ها اجرایی شود

بنامولایی سال های ۹۸ و ۹۹ را سال های سخت اقتصادی برای کشور دانست و گفت: کسانی باید مسند امور را در دست بگیرند که تعامل، متانت و صبوری داشته باشند و با تدبیر پیش بروند. ما می خواهیم قانون فضای کسب وکار را در اتاق ها اجرایی کنیم که بخشی را در این دوره انجام دادیم و بخش دیگر را باید در دوره بعد اجرایی کنیم. باید تشکلات استان را ساماندهی کنیم تا هم بتوانیم بانک اطلاعاتی جامعی از البرز در زمینه تولید و تجارت داشته باشیم و هم آن را کاربردی کنیم.

وی اضافه کرد: با توجه به زیرساختی که در اتاق ایجاد کردیم برای هدایت سرمایه در استان باید تیم کارشناسی تهیه کنیم.  نباید سرمایه های محدود و اندک کشور را هدر دهیم. با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی باید بر اساس داشته های خود اقتصاد را هدایت و رهبری کنیم. 


مسائل داخلی را همه جا مطرح نکنیم

رئیس دور دوم اتاق بازرگانی البرز برای تشکیل کمیسیون ها در دوره سوم شروطی داشت و اظهار کرد: کمیسیون ها به شرطی فعال می شوند که دعوای رئیس و نایب رئیس شدن نباشد. به شرطی این اتفاق خواهد افتاد که کمیسیون ها کار کارشناسی انجام دهند. صاحبان صنایع صاحبان کشور هستند و ما باید قداست صاحبان صنایع را حفظ کنیم و این در شرایطی تحقق می یابد که حرمت اتاق را حفظ کرده و مسائل داخلی را همه جا مطرح نکنیم.


ما از سند چشم انداز سالانه به اندازه کافی عقب هستیم

بنامولایی با بیان اینکه باید برای کمیسیون ها در جهت صادرات محور شدن تولیدات استان ها برنامه ریزی داشته باشیم، تاکید کرد: این کاری است که نیاز به ورود انجمن دارد، چرا که ما از سند چشم انداز سالانه به اندازه کافی عقب هستیم. باید منطقه پیام را قدرتمند کنیم و پیام را مرکز باربری کشور کنیم. ان شاء الله اتاق خوبی تشکیل شود که در کرسی های دولت و مجلس نیز حضور داشته باشد.

منبع: خبرآنلاین