تامین مالی واحدهای صنعتی کشور توسط بانک ها
تامین مالی واحدهای صنعتی کشور توسط بانک ها

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد که سامانه بانکی کشور بتواند طرح های بزرگ صنعتی را در استان هایی همچون کردستان تامین مالی کند.

به گزارش اقتصاد بر خط، عبدالناصر همتی در حاشیه دیدار از پتروشیمی کردستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کارخانه پتروشیمی مهمترین طرح صنعتی این استان است که با تامین مالی و فاینانس سامانه بانکی کشور راه اندازی شده لذا دیدار از این واحد در برنامه های سفر به کردستان قرار داده شد.

وی اضافه کرد: امیدواریم سامانه بانکی کشور بتواند این نوع طرح ها را در مناطقی مانند کردستان تامین مالی کند تا هر روز شاهد اشتغال و تولید بیشتری باشیم.
رئیس کل بانک مرکزی افزود: بانک مرکزی در صدد آن است که سامانه بانکی فعالیت بیشتری در این استان انجام دهد تا بانک بتوانند به تامین مالی پروژه ها کمک کنند و برای اشتغال و راه اندازی طرح ها فعال تر شوند.

به گزارش ایرنا، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای دیدار از طرح بزرگ صنعتی و حضور در چند نشست از جمله شورای گفت و گوی بخش خصوصی با دولت به استان کردستان سفر کرده است
شرکت در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و نشست کمیسیون هماهنگی بانک ‌ها از جمله مهمترین برنامه‌های رئیس بانک مرکزی و هیات همراه در سفر یک روزه به کردستان است.

شرکت در کارگروه طرح های پیشران با حضور سرمایه گذاران و مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط، نشست با شهرداران شهرهای سنندج، سقز، بیجار، قروه، مریوان، بانه و کامیاران از دیگر برنامه های سفر رئیس کل بانک مرکزی به استان کردستان است.

پتروشیمی کردستان با ۱۴ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و ارزی و‌ اشتغالزایی ۷۰۰ نفر فروردین ۹۶ همزمان با سفر نوروزی حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به استان کردستان بهره برداری شد.

ظرفیت اسمی نخستین کارخانه پتروشیمی کردستان، تولید سالانه ۳۰۰ هزارتن پلی اتیلن سبک است که در زمینی به گستره ۱۲۹ هکتار احداث و بخشی از آن به شهرک تولید محصولات پایین دستی پتروشیمی اختصاص داده شده است.  

منبع:خبرگزاری ایرنا