افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 27 May , 2020
پ
  • شناسه : 22530
  • ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
  • ۰ دیدگاه
  • ارسال توسط :

حفظ و صیانت از نیروی کار بنگاه‌های اقتصادی

حفظ و صیانت از نیروی کار بنگاه‌های اقتصادی
حفظ و صیانت از نیروی کار بنگاه‌های اقتصادی

به گزارش اقتصاد برخط به نقل از ایسنا: مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت تسهیلات به طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی خبر داد و گفت: شناسایی، ‌پیگیری و حل مشکلات بنگاهها در مرحله اول برعهده کارفرمایان و مالکان بنگاه‌ها است.

کریم یاوری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: از سال ۱۳۹۷ تا کنون بیش از ۱۸۲۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل رونق تولید به واحدهای اقتصادی اختصاص یافته و به بنگاه‌هایی که نیاز به نوسازی و بازسازی دارند و طرح‌های نیمه تمامی که از پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی برخوردارند نیز تسهیلات پرداخت شده است.

پیگیری و شناسایی مشکلات بنگاه وظیفه اصلی مالکان

وی با بیان اینکه کارفرمایان و مالکان بنگاهها وظیفه رصد و پیگیری، شناسایی و حل مشکلات بنگاه را برعهده دارند، افزود: در صورتی که مالکان به عنوان سهامداران کارخانه‌ها و بنگاه‌ها موفق به حل وفصل مشکلات نشوند وزارتخانه‌ای که مجوز فعالیت و تاسیس بنگاه را صادر کرده متولی رسیدگی به مشکل بنگاه خواهد بود و در نهایت کارگروههای استانی و ملی رفع موانع تولید وارد عمل خواهند شد.

نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید بر لزوم حضور استانداران در واحدهای اقتصادی تاکید کرد و گفت: استانداران به عنوان روسای کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید باید با حضور به موقع در بنگاه‌ها و همفکری و مشورت با مدیران و کارفرمایان بررسی مشکلات بنگاه را در دستور کار قرار بدهند.

مشکلات بنگاه‌های اقتصادی تنها نقدینگی نیست

یاوری در عین حال درباره عمده‌ترین مشکلات بنگاههای اقتصادی گفت: مشکل اصلی بنگاه‌ها تنها نقدینگی نیست و بالا بودن هزینه‌های تولید، انباشت محصول و بعضا سوء مدیریتها هم به عنوان بخشی از مشکلات درون کارگاهی اثرگذار است، در کنار آن مشکلاتی همچون قاچاق کالا، واردات بی رویه و رکود هم مشکلاتی را برای بنگاهها ایجاد کرده است.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار در پایان بر لزوم صیانت از نیروی کار شاغل در بنگاه‌ها تاکید کرد و گفت: برای حفظ بقا و دوام واحدهای اقتصادی، حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذارن، رونق تولید و پایداری اشتغال رسیدگی و حل و فصل مشکل بنگاه‌ها ضروری است.

به گزارش ایسنا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور بررسی و حل و فصل مشکلات بنگاه‌های تولیدی، کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید را در استانها راه‌اندازی کرده که این کارگروه‌ها وظیفه رصد و شناسایی بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار را برعهده دارند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

در بخشنامه‌ای از سوی بیمه مرکزی اعلام شد: بیمه‌نامه چاپی در صورت درخواست در اختیار بیمه‌گذاران قرار می‌گیرد ۰۷ خرداد ۱۳۹۹

در بخشنامه‌ای از سوی بیمه مرکزی اعلام شد: بیمه‌نامه چاپی در صورت درخواست در اختیار بیمه‌گذاران قرار می‌گیرد

در بخشنامه‌ای از سوی بیمه مرکزی اعلام شد: بیمه‌نامه چاپی در صورت درخواست در اختیار بیمه‌گذاران قرار می‌گیرد

زلزله تهران را لرزاند! ۰۷ خرداد ۱۳۹۹

زلزله تهران را لرزاند!

دماوند و رودهن لرزید.

روحانی در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم؛  مجلس، نماد دموکراسی اسلامی و مردم سالاری دینی ۰۷ خرداد ۱۳۹۹

روحانی در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم؛ مجلس، نماد دموکراسی اسلامی و مردم سالاری دینی

رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی را در کشور، نماد دموکراسی اسلامی و مردم سالاری دینی دانست.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.