پنج شنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۸ Thursday, 17 October , 2019
پ
  • شناسه : 22507
  • ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
  • 14 بازدید
  • 0 دیدگاه
  • ارسال توسط :

دستگاه‌های اجرایی مکلف به ثبت معاملات خود در سامانه مؤدیان شدند

دستگاه‌های اجرایی مکلف به ثبت معاملات خود در سامانه مؤدیان شدند
دستگاه‌های اجرایی مکلف به ثبت معاملات خود در سامانه مؤدیان شدند

به گزارش اقتصاد برخط به نقل از فارس:بر اساس مصوبه امروز مجلس دستگاه های اجرایی مکلف به ثبت معاملات خود در سامانه مؤدیان شدند.

در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده، بررسی فصل چهارم این لایحه در مورد وظایف و تکالیف مؤدیان و اشخاص ثالث در دستور کار صحن علنی قرار گرفت.

نمایندگان با تصویب ماده ۱۴ این لایحه مقرر کردند چنانچه سازمان امور مالیاتی در مهلت مقرر در قانون (پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان) نتواند سامانه مؤدیان را مستقر کند، مکلف است رسیدگی به اظهارنامه مؤدیان موضوع این قانون را که بعد از اتمام مهلت مزبور به سازمان امور مالیاتی تسلیم می شود، صرفا به میزانی که در تبصره این ماده آمده است، محدود نموده و سایر اظهارنامه ها را بدون رسیدگی قبول نماید.

بر اساس تبصره این ماده مقرر شد بعد از استقرار سامانه مؤدیان، سازمان امور مالیاتی مجاز است حداکثر یک درصد از پرونده های مالیاتی مؤدیان عضو سامانه مؤدیان را با اولویت مؤدیان بزرگ مورد رسیدگی قرار دهد. چگونگی انتخاب مؤدیانی که پرونده آنها باید مورد رسیدگی قرار گیرد، در دستورالعملی که با پیشنهاد سازمان به تصویب وزیر اقتصاد می رسد، معین می شود.

سازمان امور مالیاتی مکلف است تا پایان مهرماه هر سال فهرست اسامی مؤدیانی که مشمول رسیدگی قرار می گیرند را در سامانه عملیات الکترونیکی خود اعلام عمومی نماید.

در ادامه با تصویب ماده ۱۵ دستگاه های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و سازمان های وابسته به آنها مکلف به ثبت معاملات خود در سامانه مؤدیان شدند. وزارت صنعت، معدن موظف است ترتیبی اتخاذ کند که اطلاعات معاملات ثبت شده در سامانه تدارک الکترونیکی دولت موضوع تبصره ۵ ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم عینا و به صورت برخط به سامانه مؤدیان منتقل شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شمخانی: پاسخ پشیمان‌کننده‌ای به عوامل حمله به کشتی ایرانی خواهیم داد ۲۴ مهر ۱۳۹۸

شمخانی: پاسخ پشیمان‌کننده‌ای به عوامل حمله به کشتی ایرانی خواهیم داد

به گزارش اقتصاد بر خط به نقل از ایرنا دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: به عوامل حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ که درصدد ایجاد موج جدیدی از تشنج‌آفرینی در منطقه هستند، پاسخ پشیمان‌کننده‌ای خواهیم داد.

روحانی: سرنوشت و ‌آینده کشور را انتخابات تعیین می‌کند ۲۴ مهر ۱۳۹۸

روحانی: سرنوشت و ‌آینده کشور را انتخابات تعیین می‌کند

به گزارش اقتصاد بر خط به نقل از ایرنا رئیس جمهوری با بیان این که سرنوشت و آینده کشور را انتخابات تعیین می‌کند، گفت:‌ با وجود همه نقص و اشکالات بهترین راه برای اصلاح جامعه و برای اینکه افکار به حق مردم حاکم شود، صندوق است

لاریجانی: دولت و ملت عراق همیشه در کنار هم بوده‌اند ۲۴ مهر ۱۳۹۸

لاریجانی: دولت و ملت عراق همیشه در کنار هم بوده‌اند

به گزارش اقتصاد بر خط به نقل از ایرنا : رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با جمعی از نمایندگان پارلمان عراق گفت: دولت و ملت ایران و عراق همیشه در کنار هم بوده اند و پذیرایی از زوار ایران در جریان مراسم اربعین نمونه بارز این مهم است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.