سامانه تسهیل به صورت آزمایشی در ۳ استان آغاز به کار می کند
سامانه تسهیل به صورت آزمایشی در ۳ استان آغاز به کار می کند

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در راستای ایجاد سهولت در حل و فصل مشکلات بنگاه‌های تولیدی در دستگاه‌های اجرایی، کارگروه‌های استانی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، سامانه تسهیل به صورت آزمایشی در استان‌های اصفهان، مازندران و یزد از 11 خردادماه آغاز به کار می کند.

به گزارش اقتصاد بر خط ، میثم زالی با بیان این مطلب، افزود: این کار در اجرای بند ۲ نامه شماره ۲۳۶۱۴/۶۰ مورخ ۱۸ فروردین ماه امسال وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مبنی بر راه‌اندازی سامانه تسهیل بوده است.

وی خطاب به رؤسای سازمان‌های صمت این سه استان، تصریح کرد: اطلاع رسانی و فراخوان برای ثبت درخواست بنگاه‌های متقاضی در سامانه بهین یاب (ستاد تسهیل) به منظور طرح مسایل و حل و فصل آنها در سازمانها، بانکها و یا کارگروه استانی انجام شود.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی به عوامل اجرایی سازمانها و بانکهای استانی برای ثبت نام و دریافت نام کاربری در سامانه بهین یاب، گفت: روسای سازمانهای صمت این سه استان، تعیین سطح دسترسی از سوی ادمین های استانی برای عوامل اجرایی در سامانه هماهنگ و بررسی پرونده های متقاضیان توسط عوامل اجرایی از طریق فرآیند مربوطه در سامانه هماهنگ را در دستور کار قثرار دهند. زالی در پایان اضافه کرد: از آنجا که این سامانه به صورت آزمایشی راه اندازی شده، ضروری است سازمان‌های استانی با اعلام مسایل و مشکلات مرتبط با سامانه به دفتر آمار و فرآوری داده ها نسبت به تکمیل سایت و رفع نقائص و مسایل احتمالی اقدام لازم را به عمل آورند.

  • منبع خبر : شاتا