هزینه کردن اعتبارات اشتغال روستایی توسعه پایدار ایجاد می‌کند
هزینه کردن اعتبارات اشتغال روستایی توسعه پایدار ایجاد می‌کند

به گزارش اقتصاد برخط به نقل از خانه ملت: رئیس فراکسیون تولید و اشتغال گفت: اعتبارات اشتغال روستایی می‌تواند باعث توسعه پایدار در کشور شده و مهاجرت به شهرها کاهش پیدا می‌کند.

غلامرضا کاتب  با اشاره به ضرورت تولید و اشتغال روستایی در کشور گفت: طرح یک فوریتی در خصوص تداوم اشتغال توسعه پایدار روستایی در سال 96 در مجلس تصویب شد که یک و نیم میلیارد از صندوق توسعه ملی برداشت شده است و از این مبلغ 8 هزار میلیارد تومان آن مصرف و باقی آن مصرف نشده است

تصویب طرح اشتغال و توسعه پایدار روستایی به تولید و اشتغال کمک خواهد کرد به طوری که آمار مهاجرت از روستاها کم می‌شود

به دنبال توسعه اشتغال روستایی هستیم

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی، افزود: به دنبال این هستیم تا از برگشتی‌های حساب قرض‌الحسنه سپرده‌هایی که در بانک‌ها وجود دارد و از حساب قرض الحسنه سیستم بانکی و همچنین مازاد بر مصرف یک و نیم میلیارد دلار را که بتوان از طریق آن اشتغال روستایی را توسعه داد، در دستور کار قرار دهیم و در کمیسیون برنامه بودجه در دستور کار بود که متاسفانه با تعطیل شدن کمیسیون به اول مهر موکول شد.

وی ادامه داد: چنانچه این موارد تصویب شود، موجب می‌شود همچنان در بحث تولید و اشتغال بتوانیم فعالیت جدی داشته باشیم. کاری که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بحث اشتغال در دو سال گذشته انجام داد این بود که نزدیک به 203  هزار اشتغال شکل گرفت و از این تعداد بخش عمده آن بوم‌گردی‌هایی بود که در روستاها انجام شد و از همین اعتبارات اشتغال روستایی بود.

اعتبارات اشتغال روستایی می‌تواند مهاجرت به شهرها را کاهش دهد

رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس با بیان اینکه اعتبارات اشتغال روستایی می‌تواند بسیار موثر باشد، تصریح کرد: هر چقدر که اشتغال پایدار در روستاها بیشتر شکل بگیرد، مهاجرت به شهرها کاهش پیدا خواهد کرد و مهاجرت معکوس رخ خواهد داد.

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اشتغال روستایی و مهاجرت معکوس یقینا می‌تواند توسعه پایدار را برای کشور ایجاد کند.