گسترش فعالیت های معدنی با برطرف کردن موانع پیش روی بخش معدن
گسترش فعالیت های معدنی با برطرف کردن موانع پیش روی بخش معدن

عضو هیات مدیره خانه معدن ایران با بیان اینکه بسیاری از مسائل کشور با همدلی تولیدکنندگان و دولتمردان برطرف خواهد شد، گفت: آمارها نشان می دهند که توسعه فعالیت های معدنی تا چه اندازه توانسته اند در ایجاد اشتغال و صنعت سازی موفق بوده از این رو توقع بر آن است که مجموعه سیاستگذاران با اقدامی جهادی با برطرف کردن موانع پیش روی این بخش، باعث شوند تا فعالیت های معدنی گسترش یابد.

به گزارش اقتصاد بر خط ،  او تصریح کرد: یقین دارم که معادن می توانند نقش بزرگی در ایجاد اشتغال و رفع محرومیت از کشور را ایفا کنند و در این زمینه به مقام شاگرد اولی اقتصاد دست یابند.

محمود گوهرین، که چندین بار به عنوان معدنکار نمونه در مراسم روز صنعت و معدن برگزیده شده گفت: با توجه به سودی که بانک ها به سپرده گذاران می دهند، بسیاری از سرمایه های مردم به سمت نظام بانکی سوق داده شده این درحالیست که در بخش تولید چنین سودی با زحمت فراوان حاصل می شود. در واقع بخش زیادی از مردم دریافت سود را از بانک ها به سرمایه گذاری پردردسر در بخش تولید ترجیح داده اند.


این فعال اقتصادی افزود:

برای جذب سرمایه های مردم در بخش تولید، بیش از پیش نیاز به تکریم تولید و تولیدکنندگان داریم تا این فرهنگ به وجود بیاید که آنان معماران اقتصاد کشور هستند نه سرمایه داران راحت طلب.

او گفت: توقع داریم که در مراسم روز صنعت و معدن امسال مسولان کشور از رفع موانع تولید سخن بگویند تا بخش خصوصی با دلگرمی بیشتری سرمایه های خود را در جهت توسعه فعالیت هایش صرف کند.

عضو هیات مدیره خانه معدن ایران گفت: امروز همه می دانیم که دشمنی ها با نظام جمهوری اسلامی به طرز ناجوانمردانه ای افزایش یافته از این رو بهتر است با اتکا به توان کارآفرینان و سرمایه های فکری و مالی آنان، بخش خصوصی را یاری کنیم تا بتواند هم خودش رشد کند و هم کشور را در زمینه های مختلف به خودکفایی برساند.

گوهرین با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تنها راه حل برون رفت از وضعیت فعلی است، گفت: امیدواریم که در مراسم روز صنعت و معدن امسال مسولان راهکارهای سریع و ضربتی برای عبور تولید از هفت خوان موانع را ارائه کنند تا تولیدکنندگان با خیال راحت تری برای توسعه کشور در بلند مدت به برنامه ریزی بپردازند.

  • منبع خبر : شاتا