طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی تا ساعتی ۳ فروند هواپیمای ایرباس ۳۱۹ به ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ملحق شد.

به گزارش اقتصاد بر خط ، این هواپیماها از نوع باریک پیکر تک راهرو با ظرفیت هر کدام حدود ۱۴۰ مسافر و کرو پروازی است. با احتساب این هواپیماها تعداد ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به ۳۲ فروند افزایش می یابد. این سه فروند تا دقایقی دیگر از فرودگاه هاشمی نژاد مشهد تیک آف کرده و در فرودگاه مهرآباد فرود می آید. این تعداد فروند هواپیما متعلق به یکی از شرکت های داخلی بوده که به مناسبت پنجاه و هفتمین سالگرد تاسیس ایران ایر به ناوگان این شرکت اضافه می شود.

سوم ماه جاری مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از الحاق ۳ فروند هواپیما به ناوگان ایرلاین ملی ایران خبر داده و گفته بود: سوخو خواسته های ما را تامین نکرد.

فرزانه شرفبافی در گفت وگو با تسنیم با اشاره به برنامه های توسعه ای ایران ایر اظهار کرد: در راستای خدمات رسانی بهتر سه فروند هواپیما به ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اضافه می شود.

وی با بیان این که این سه فروند هواپیما از نوع غربی است از بیان جزئیات بیشتر در این رابطه خودداری کرد.

مدیرعامل ایران ایر در پاسخ به این پرسش که این هواپیماها چه زمانی به ناوگان ایران ایر اضافه می شوند، افزود: احتمالا تا پایان امسال این تعداد هواپیما وارد ناوگان هما خواهد شد.

شرفبافی  همچنین با اعلام این که از کمپانی سوخو برای انجام مذاکرات دعوت کردیم، گفت: مدیران این هواپیماسازی هم به ایران آمدند، اما هنوز موارد مورد نظر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران را تامین نکرده اند.

مدیرعامل ایران ایر در باره هواپیمای ای تی آر نیز گفت کمپانی ای تی آر درخواست صدور مجوز اوفک را برای این هواپیماها به وزارت خزانه داری آمریکا داده ولی هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم